Huawei P40 Lite E: Три камери со ниска цена

Се чини дека Huawei се појави во опсегот на презентации, последното пристигнување е уште едно од семејството P40, во овој случај ни беше претставен новиот Huawei P40 Lite E, а азиската фирма добро се движи во високите опсези со некои од најдобрите производи на пазарот, но онаму каде што секогаш го покажувал својот потенцијал е во средниот опсег, каде што нуди „прифатливи“ производи со карактеристики кои не се споредливи. Toе го знаеме малку повеќе во длабочина новиот Huawei P40 Lite E, дали тој ќе може да понуди добра камера со цена под 200 евра? Huawei ветува да.

Има 6,39-инчен IPS LCD панел, имаме HD + резолуција. Од своја страна, го имаме Кирин 810 на ниво на обработка придружуван од 4 GB RAM и 64 GB простор, може да се прошири со microSD до 512 GB. Спецификациите се воздржани, но повеќе од доволно за терминал од 180 евра. Очите брзо се свртуваат кон нејзиниот заден дел каде што имаме сензор за отпечатоци и модул со три камери:

  • Главно: 48 пратеници
  • Широк агол: 8 MP
  • Сензор за длабочина: 2 MP

За предната страна и преку системот „пеги“ имаме селфи камера од 8MP. Продолжуваме со табелата, не помалку од 4.000 mAh (полнење од 10W) ​​батерија што овозможува добра автономија, EMUI 9.1 базиран на Android 9 (без услуги на Google). Неговата крајна цена ќе биде 199 евра, но Huawei ја пушти во продажба во својата официјална продавница за 179 евра како привремена понуда користејќи го кодот «AP40E» споделен од колегите Мовилзона. 

Несомнено, многу силна посветеност на влезниот опсег од страна на Huawei на која единственото нешто што може да му се припише е недостатокот на услуги на Google, но ... Што беше кажано за Xiaomi со РОМС без содржина пред години? Можете да го купите во зелена и црна боја.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.