HyperX дебитира на CES 2022 со слушалки и периферни уреди

Најновата линија HyperX производи нуди нови нивоа на удобност, перформанси и контрола и е дизајнирана да го подобри искуството за играње за гејмерите од сите нивоа на вештини. CES 2022 е совршена поставка за HyperX да ни ги покаже сите овие новости.

Безжични слушалки HyperX Cloud Alpha: Cloud Alpha Wireless нуди најдолго траење на батеријата во безжични слушалки за игри2 со траење до 300 часа1 на батеријата со едно полнење. Слушалките обезбедуваат извонредно аудио искуство со DTS и користат нова и подобрена технологија со двојна комора и драјвери HyperX 50 mm, кои се карактеризираат со потенок и полесен дизајн додека го одржуваат звукот и перформансите на оригиналната верзија со кабел.

Безжичен контролер HyperX Clutch: За да се подобри контролата на мобилните игри, безжичниот контролер HyperX Clutch нуди познат дизајн на контролорот и удобни држачи со текстура за подобрување на перформансите на игрите. Безжичниот контролер на спојката вклучува откачување и прилагодлив клип за мобилен телефон што се проширува од 41 mm на 86 mm и е опремен со вградена батерија што се полни која нуди до 19 часа траење на батеријата со едно полнење.

Безжичен глушец HyperX Pulsefire Huste: Безжичниот глушец Pulsefire Haste користи ултралесен дизајн на шестоаголна обвивка од саќе што нуди побрзи движења и поголема вентилација. Глувчето нуди безжична технологија за играње со безжична врска со мала латентност која работи на сигурна фреквенција од 2,4 GHz и може да се пофали со долг век на батеријата до 100 часа со едно полнење.

Покрај тоа, HyperX лансираше нова палета на слушалки, тастатури и глувци веќе достапни на својата веб-страница.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.