LG G6 е „помалку вештачки“ и „попаметен“, тврди нов тизер

LG G6

Едвај чекаме да откриеме со што ќе ни донесе LG вашиот нов G6 тоа изгледа одлично како што е нацртано од оние протекувања што се појавија во последните неколку недели. Haveе има некои забележителни детали како што е предниот екран повеќе од другите изданија, иако нема да има предност да може да ја менува батеријата за друга како што се случи во другите години.

Веќе се сретнавме во тизер што го има LG телефон со голем екран што „одговара“. Сега корејскиот производител ни донесе друга реклама во која можете да прочитате: «Помалку вештачки. Најпаметно. Следната генерација на паметни телефони, донесена од LG.

Веќе знаеме дека LG ќе го има Google Assistant како виртуелен асистент кој исто така е вклучен на вашите два паметни часовници Android Wear 2.0, LG Watch Sport и LG Watch Style. Значи, гласините се сигурно повеќе од вистинити во тој одличен предлог што е имај го тој асистент на овој телефон.

Идеално, до моментот кога ќе се појави на пазарот, веројатно во март или најдоцна на почетокот на април, Google ќе го ажурира „Помошникот на Google“ за да разбере повеќе јазици, бидејќи во моментов разбира само англиски јазик. Ние веќе се сретнавме вчера при претставувањето на Android Wear 2.0, самиот одличен G го предупреди тоа ќе се ажурира во следните неколку месеци „Помошник на Google“ со повеќе јазици.

Терминал што ако го користи тој асистент, му треба разбира повеќе јазици така што каде и да биде лансиран може да ги понуди сите свои карактеристики, иако најверојатно некои региони ќе треба да почекаат да се ажурира.

Било како што може, на 26 февруари ќе ја имаме презентацијата на LG G6 на Светскиот мобилен конгрес, и тоа ќе биде еден од најважните настани кога Huawei, Xiaomi и Samsung ќе ги претстават своите важни терминали во Барселона.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.