LG V20 веднаш зад аголот, ова ќе биде вашиот хардвер

LG V10

LG практично потврди дека LG V20 ќе биде продолжение на неговиот фантастичен LG V10. Сепак, добро време е да ја разгледате или не вашата набавка, особено ако се земе предвид дека ќе биде лансиран на пазарот, не се поклопува со ништо помалку од iPhone 7 и Samsung Galaxy S7 Edge Plus, што ќе се каже наскоро. Од друга страна, иако не очекуваме помалку од високиот LG, ќе земеме предвид дека постои аспект во кој тој отиде наназад, а не напред, а тоа е дека екранот претрпе значително намалување во резолуција, мерка што ја преземаат многу компании за проширување на автономијата на батеријата.

Што се однесува до процесорот, се претпоставува Qualcomm Snapdragon 820, иако не ја исклучуваат можноста да заврши со вклучување на 821 година од истата компанија. Во однос на RAM меморијата, тие не сакаа да споменуваат ништо, но ако сметаме дека LG V10 веќе имаше 4 GB RAM меморија, не е изненадувачки што LG V20 барем го изедначува, ако не го надмине и дали одговара на OnePlus 3 и неговата 6 GB RAM меморија. Што се однесува до складирањето, ќе најдеме две верзии, 32 и 64 GB, со слот за експанзија microSD до 256 GB.

Камерата според филтрацијата ќе достигне 20 Mpx на задната страна и 8 Mpx однапред, сепак, тие не споменуваат дали ќе вклучува двоен систем или не, како неговиот мал брат. Единствената негативна точка е што ќе користи 5,5-инчен Full HD екран, за разлика од 5,7-инчниот QHD екран што го најдовме во LG V10. Овој чекор назад, како што рековме, има јасна индикација кога станува збор за подобрување на траењето на батеријата.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.