Microsoft Photos Companion, најлесниот начин за пренос на фотографии од вашиот мобилен на вашиот компјутер

Апликација Microsoft Photos Companion

Пренесувањето фотографии од вашиот мобилен на вашиот компјутер под Windows 10 ќе биде, од сега, многу полесно. И тоа ќе биде благодарение на лансирањето на Microsoft и неговата апликација за мобилни телефони или таблети со Android, како и за iPhone или iPad. Е за Microsoft Photos придружник.

Сигурно, Ако сте корисник на облак-услуга, оваа апликација не ве интересира. Уште повеќе, благодарение на услугата облак, можете да пристапите до вашата содржина од каде било; не зафаќа простор на вашиот локален компјутер и патем, имате резервна копија. Сега, ако не е така, ќе знаете дека пренесувањето на фотографиите од вашиот мобилен на компјутер со Windows 10 вклучува неколку чекори. Ова завршува ако отсега преземете Microsoft Photos Companion.

префрлете фотографии на Windows 1 со Microsoft Photos Companion

оваа апликација ќе ви овозможи преку WiFi мрежата на вашиот дом или канцеларија да можете да пренесувате фотографии - видеа или слики од екранот за неколку секунди од вашиот мобилен на хард дискот на компјутерот.. Откако ќе се преземе - на крајот ви ги оставаме врските за преземање - мора да ја отвориме апликацијата Фотографии за Windows 10. Во менито, мора да внесеме Увоз> од мобилниот преку WiFi. На екранот ќе се појави QR-код што мора да го скенираме со нашиот мобилен телефон. И, voila, ние сме подготвени да ги пренесеме нашите фотографии со нашиот компјутер Виндоус 10. Ние само ќе треба да избереме фотографии и видеа што сме заинтересирани да ги испраќаме и кога ќе заврши, тоа ќе не извести на екранот на мобилниот телефон. Едноставно

Се разбира, врската не е постојана. Со други зборови, секој пат кога ќе фотографираме, таа нема да биде синхронизирана со нашиот компјутер, но тие се сесии на барање. Исто така, За да работи апликацијата, двата компјутери (мобилен и компјутер) мора да бидат поврзани на истата WiFi мрежа. И, тоа е дека за да избегнеме страв, ќе биде невозможно за нас да пренесеме содржина под стапката на податоци.

Апликацијата повеќе не е достапна во App Store


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.