Мајкрософт Андромеда, компанијата работи на дигитален лаптоп

Проект за дигитална тетратка Мајкрософт Андромеда

Неодамна знаевме од своја рака на Microsoft кој го остави настрана развојот на нови производи под оперативниот систем Windows Phone. Досега достигнатиот удел на пазарот беше незначителен, па дури и компаниите што се обложуваа на тоа во минатото отстапуваа на новата ера со системи како iOS или Android.

Но, далеку од тоа да го оставиме настрана мобилниот сектор, од „Виндоус Централ“ доаѓаат нови вести за нов уред што може да изгледа како следната 2018 година. Само за моментот името на проектот „Андромеда“ е познато а нејзината големина би била многу слична на големината на паметниот телефон.

Проект Андромеда на Мајкрософт

Сега, јасно е дека тоа е јасно Мајкрософт не сака овој Мајкрософт Андромеда да има мобилни можности - Барем за да можете да остварувате повици. Тоа би бил мал таблет на преклопување („Мајкрософт“ има искуство во овој сектор) што може да се носи во џеб без проблеми.

Исто така, овој нов тим би работеле под Windows 10. Но, она што е поизвесно е дека неговото работење би се засновало производи кружни како OneNote, апликацијата што се спротивставува на семоќниот како Evernote. Исто така е познато, според протекциите на Виндоус Централ, дека iOS или Android не би биле ривали што треба да ги победат; Мајкрософт сака да најде друга ниша за истражување и добивање на максимална можна квота.

И, тоа е дека пишувањето со рака е нешто што многу корисници го промашуваат со толку многу технологија. И да бидам искрен: напишете на таблети од најмалку 9 или 10 инчи, Не е истото искуство како да ја земеме нашата тетратка DIN A5 и ние го вадиме од џеб во секое време. Земањето слободни белешки е нешто што ви овозможува да одите побрзо и во ситуации во кои многу корисници се чувствуваат поудобно.

Сè уште не е сигурно дали Мајкрософт ќе го објави овој нов Мајкрософт Андромеда во блиска иднина - 2018 година доаѓа силно. Но, исто така е многу точно дека во последно време изненадувањата и иновациите во потрошувачкиот технолошки сектор се во опаѓање. Дали би ве интересирал производ со овие карактеристики? Ние разбираме дека искуството треба да биде многу подобро отколку ако го направиме тоа со Galaxy Note 8 и неговиот пенкало со S-Pen.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.