Nokia 3310, враќање на класиката што може да се пофали со батерија и цена

Nokia

Настанот „Нокиа“ во рамките на Светскиот мобилен конгрес беше еден од најочекуваните од скоро сите, не само за официјалното претставување на новите уреди на финската компанија, меѓу кои би пронашле вистински врвен андроид, но пред сè за очекуваното враќање на Nokia 3310, еден од најуспешните мобилни телефони во историјата.

El Ажурирана и подобрена Nokia 3310 Веќе е официјално и тоа е што вчера Nokia го официјално го претстави, во голема мерка го обнови својот дизајн, а исто така го ажурираше и хардверот внатре, иако не на нивото како што многумина очекуваа.

Нокиа 3310, класика што се врати

Пред не многу години, Nokia 3310 стана еден од најпродаваните мобилни уреди на пазарот, и без сомнение еден од најпопуларните меѓу корисниците ширум светот. Класичната или гроздобер е во мода, а финската компанија се обиде да го искористи тоа со лансирање на обновена верзија на еден од своите најдобри мобилни телефони.

Оваа нова Nokia 3310 ни нуди а екран во боја, со заменливи капаци и батерија што ќе ни овозможи да го користиме за голем број деновиБлагодарение, меѓу другото, на неколкуте опции што ни ги нуди бидејќи нема Android како оперативен систем, лишувајќи ни од можноста за инсталирање апликации на уредот.

Иако не ни нуди одлични опции, овој нов терминал на Nokia може да биде одлична опција за сите оние кои сакаат мобилен телефон да повикуваат и да испраќаат текстуални пораки, и да заборават да бидат трајно лоцирани и поврзани на мрежата на мрежи.

Карактеристики и спецификации на Nokia 3310

Следно ќе ги разгледаме главните Карактеристики и спецификации на новата и долгоочекуваната Nokia 3310;

 • Димензии: 133 x 48 x 14 mm
 • 2,4 инчен екран во боја
 • Нумеричка и физичка тастатура
 • 2 мегапикселна камера
 • Батерија со капацитет од 1.200 mAh
 • Оперативен систем: Nokia Series 30+
 • Стандардни бои: сина и црна / сива
 • Заменливи обоени куќишта
 • Други: ФМ радио, 2G ...

Како што ни покажуваат спецификациите на оваа Nokia 3310, јасно е дека не се соочуваме со мобилен уред за некој што е навикнат да го користи паметен телефон како единствен терминал. Како и да е, како што рековме претходно, тоа може да биде совршено надополнување за некој што сака да има втор терминал, на пример, на одредени места или да го користи како втора линија.

Исто така, може да биде совршен за сите оние корисници кои некогаш ја имале оригиналната Nokia 3310 и сакаат да се сетат на старите времиња.

Секако дека играта со змии нема да изостане

Nokia

Нокиа 3310 се карактеризираше со многу работи, но една од нејзините белези беше играта со змии што беше инсталирана природно на уредот. Сите или скоро сите сме ја играле таа игра, или на нашиот мобилен уред или на наш пријател, од која ја соблековме за да играме малку игра.

Во оваа обновена Nokia 3310 оваа игра нема да изостане, за која сигурно ќе поминеме часови и часови играјќи, иако веќе ве предупредуваме дека нема да биде точно идентично со оригиналот, а тоа е дека на пример ќе ја видиме змијата во боја, нешто што не се случи во оригиналната игра.

Цена и достапност

И покрај фактот дека Нокиа 3310 е веќе официјална, финската компанија не објави датум за нејзино пристигнување на пазарот, ограничувајќи се на тоа дека ќе можеме да ја набавиме во наредните месеци. Секако, тој сакаше да ја објави својата официјална цена, која ќе биде најинтересна, а тоа е дека за да уживаме во ова враќање во минатото ќе треба да платиме 49 евра.

Лансирањето, веднаш штом се случи, ќе се одржи низ целиот свет и сите гласини укажуваат на тоа можеме слободно да го купиме во која било специјализирана продавница за технологија, па дури и на Амазон и други виртуелни продавници.

Дали сте како мене желни Nokia 3310 да биде достапен на пазарот за да можете да го купите и да започнете да уживате во него?. Кажете ни во резервираниот простор за коментарите на овој запис или преку една од социјалните мрежи во која сме присутни и исто така кажете ни дали веќе ги издвоивте 49-те евра за да го набавите новиот уред на Nokia.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.