Nokia X ќе биде претставен на 16 мај

Nokia

Детали за новиот телефон на Nokia протекуваат во последните неколку недели. Досега имаше доста конфузија околу неговото име. Бидејќи на почетокот беше речено дека тоа ќе биде Nokia X, но подоцна беше речено дека тоа ќе биде X6. Конечно, протече поканата за презентацискиот настан. Значи, веќе знаеме дека неговото име ќе биде Nokia X.

Телефонот станува првиот од новата палета на фирмата. Покрај тоа, како што веќе ви кажавме, веќе го потврдивме официјалниот датум на презентација благодарение на оваа покана. Имаме само две недели да го запознаеме новиот телефон на брендот.

Бидејќи ќе биде на 16 мај кога оваа Nokia X ќе биде официјално претставена. Финската фирма моментално е во Пекинг, учествувајќи на петдневен настан каде ги покажуваат сите свои телефони. Alsoе го најдете и вашиот нов уред меѓу нив.

Nokia X презентација

Овој телефон ветува дека ќе биде посебен за брендот идека ќе стане првиот во неговиот каталог што го користи изрезот. Несомнено е карактеристика што продолжува да генерира контроверзии кај потрошувачите, кои не се целосно во прилог на овој детал на екраните. Но, тоа продолжува да ужива огромна популарност на Андроид.

Всушност, во самата покана за настанот за презентација на Nokia X можеме да видиме дека има изрез на врвот. Значи, самиот постер служеше како потврда дека телефонот ќе ја има оваа одлика.

Досега протекоа неколку детали за уредот. Иако многу е веројатно дека во текот на овие недели ќе се филтрираат повеќе детали за телефонот пред вашата презентација. Willе мора да бидеме внимателни кон оваа Nokia X, првиот телефон на брендот со изрез.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)