OnePlus 3 ќе добие ажурирања и покрај доаѓањето на новиот OnePlus 3T

OnePlus 3T

Ова е нешто што неколку корисници го вознемируваа откако го видоа доаѓањето на новиот OnePlus 3T и крајот на продажбата на претходниот модел, многумина сметаа дека OnePlus ќе престане да ги поддржува претходните модели. Ништо не е подалеку од реалноста и е дека откако потврди дека Андроид 7.0 Нугат би стигнал подеднакво до двата терминали, Кинеската фирма потврдува дека нема да престане да го поддржува OnePlus 3.

Ова значи дека двата модели на паметни телефони ќе имаат исти ажурирања и покрај фактот дека едниот е понов од другиот, што Тоа е важно за сите оние корисници кои имаат OnePlus 3 во свои раце.

Средината Андроид тело беше задолжен за објавување на вестите на мрежата и ова малку ја смири големата заедница на OnePlus, која беше малку збунета со ова прашање, иако беа јасни дека Нугат ќе ги достигне да или да за нивните уреди. Двата модели би се ажурирале во тандем со текот на времето уживање во истите верзии се додека OnePlus 3T не престане да се ажурира и ова е позитивно за сите.

Можеби постојат две верзии што овие нови терминали ќе ги добијат ако обрнеме внимание на она што го видовме со текот на времето во OnePlus. Нема специфичен датум и овие модели може да имаат до три верзии на поддршка во однос на ажурирањата, но во најлош случај со две верзии сме повеќе од задоволни. Сега, на форумите на OnePlus, се чини дека го вративме спокојството што неколку дена беше прекинато со доаѓањето на овој OnePlus 3T, двата терминали се спектакуларни, но очигледно дека 3T има мали детали дека 3-те недостасуваат.

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)