psp тенок

Работата има свои предности. Скоро никој, но го прави тоа. На пример тие ти плаќаат. И така, успеав да го купам новиот PSP Slim во ледено сребрена боја (сива боја за да не разберете). Commentе ги коментирам моите впечатоци.

psp-slim-760732.jpg

Споредбите не се омразени.

Го купив Слим и мојот брат го има класикот, оној што сега го нарекуваат Дебело. Кога конечно видов претставен новиот модел уште во летото, бев прилично разочаран. Очекував ревизија како онаа што ја имаше Nintendo DS. Сигурно со оглед на физичките карактеристики на PSP тоа беше невозможно. Сепак, јас сум прилично изненаден кога го гледам крајниот резултат во свои раце.

Промените.

Првото нешто што се издвојува е тежината. Многу е лесно! Кога ќе го земете, сфаќате дека тоа е технолошко чудо. Запомнете дека по диетата сте изгубиле 33% од вашата тежина. Дефинитивно покажува многу. Лошата страна е што материјалот од кој е изработен е сјајна пластика (алуминиумот би бил неверојатен) и се чини дека имате играчка во ваши раце. Веднаш штом ќе го вклучите и видите за што е способен, тоа чувство исчезнува.

Големината е исто така очигледна, таа е толку фина колку што може да биде. Навистина пријатно. Стариот PSP изгледа како тула покрај него.

Екранот е сè уште 4,3 ″, но малку посветол. Не забележувам некоја посебна разлика, можеби материјалот од кој е направен. Слично е на лаптопите на Сони, ако сте виделе релативно нов. Рефлектира прилично малку кога е исклучено, но тоа помага да се извадат црнците откако ќе работи.

Копчињата со стрелки изгледаат исто, иако прочитав дека ги подобруваат дијагоналите. Немав шанса да го потврдам тоа. Аналогниот стап нуди малку поголема отпорност, но сепак е помек. Убаво е да го поместите. Копчињата реагираат исто како и оние на далечинскиот управувач за репродукција. Нема повеќе проблем со плоштадот, кој беше потешко да се притисне. Во принцип, чувството е попозитивно.

Конечно, внатрешната меморија е двојно зголемена. Тоа ги прави игрите побрзо вчитани. На пример, Midnight Club 3 беше неподнослив. Самата игра беше прекрасна, но времињата на вчитување дури и помеѓу менијата ја направија неиграна. Но, сега тој се врати да биде мојот крал. Дека тие ја дуплирале внатрешната меморија не е тривијално прашање. Пример: на мојот компјутер, кога имав 512 MB RAM меморија, го пробав Doom 3 од curубопитност. Додека немав 1 GB не го играв сериозно. Течноста беше иста, но полнењето многу побрзо ја направи разликата. Можеби сте доживеале нешто слично.

Мали недостатоци.

Најочигледно е дека светлината од екранот се филтрира преку процеп во аналогниот контролер и низ плоштадот. Сум го видел во два PSP Slims, едниот се лизна повеќе од другиот. Малку се нервира кога светлото е исклучено. Ако не, не се цени.

Пластиката, како што реков претходно, е малку откачена. Тоа беше поконзистентно на мастите и не разбирам зошто не користеа алуминиум како iPod. Исто така, изгледот во студиските слики и вистинскиот варираат на полошо. И, тоа е очигледна варијација, малку како хамбургерите во рекламите и оние што ги јадете подоцна.

Конечно кутијата. Чини 170 €, но доаѓа со доволно само. Тоа е, PSP и кабелот за напојување. Без слушалки, без куќиште, нема мемориски стик ... нема USB кабел. Да, сигурно не треба да купувате некои од тие работи затоа што веќе ги имате од други уреди, но се чини дека овие од Sony се малку стаорци.

Заклучок

Тоа е препорачана набавка. Некои ќе се запрашаат дали е лесно да се вчитаат емулатори и ваква работа. Па, може да се направи хакиран класичен PSP. Има неколку чекори што треба да се следат, но тие не се тешки. И тогаш сè оди глатко.

pspslim-1.jpg

Сони заврши добра работа. Сепак, сè уште постои работен коњ: игри. Во следните објави ќе го коментирам ова. Но, веќе можам да видам дека во „Гимпот“, иако тие се секогаш тешки за освојување поени, нема такви кои надминуваат 8.5. И во меристација скоро.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

2 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   серхио варгас dijo

  Јас го купив и не го купувам, тоа е чафа, тие мора да ги следат чекорите и да не го купуваат зелениот или нормалниот во црно

 2.   аниви виро dijo

  Мислам дека не се во право бидејќи тоа е многу забавна игра, но му припаѓа на мојот брат, тој е одличен будала