Samsung го потврдува лансирањето на Galaxy Note 7 со 6 GB RAM и 128 GB простор

Samsung

Од денот на презентацијата на новиот Галакси Забелешка 7 Се прошири гласината дека Самсунг би можел да планира лансирање на верзија со поголема моќност, што последните часови официјално го потврди Кох Донг-,ин, шеф на Самсунг Мобајл на настанот за презентација на мобилниот уред во Сеул.

Оваа верзија на Galaxy Note 7 ќе ни понуди а 6 GB RAM и 128 GB внатрешна меморија, која како и најосновната верзија може да се прошири преку употреба на microSD картички. Без сомнение, пристигнувањето на пазарот на уште помоќен Note 7 со поголеми перформанси е одлична вест, но носи лоши вести.

И оваа лоша вест не е ништо друго освен тоа за момент ќе биде достапна само на кинескиот пазар, иако не е исклучено неговото пристигнување во Европа во иднина и многу други земји низ целиот свет. Ова главно се должи на огромната борба што ја води Самсунг против некои кинески производители, кои своите терминали ги даваат со извонредни карактеристики и спецификации.

Во врска со цената и официјалниот датум на лансирање на оваа верзија на Galaxy Note 7, Samsung не откри никакви детали, иако замислуваме дека наскоро ќе започнеме да знаеме официјални информации. Во Европа и ширум светот, веќе знаеме дека следниот 2 септември ќе можеме да го купиме Galaxy Note 7 кој во својата „нормална“ верзија ќе има 4 GB RAM и 64 GB внатрешна меморија.

Дали мислите дека е неопходна верзија на Galaxy Note 7 со 6 GB RAM и 128 GB внатрешна меморија?.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Manuel dijo

    Arriveе пристигне во Европа на Божиќ, промена на терминалот и потоа ќе се смени на MWC во март Samsung S 8 skin, политика за продажба без размислување за корисниците