Samsung може да го одложи претставувањето на Galaxy S8 до април

Samsung

Сите проблеми што ги претрпе Галакси Ноут 7, кои го принудија Самсунг набрзина да го повлече од пазарот, губејќи огромна сума пари и огромен престиж, се чини дека и тие му штетат на развојот на Галакси S8. И, тоа е дека јужнокорејската компанија бара вистинска иновација за својот нов предводник, осигурувајќи се дека апсолутно ништо нема да тргне наопаку.

Сите гласини, сега потврдени од Блумберг, укажуваат на новиот Галакси С8 монтирајте екран без граници и виртуелно копче што би било поставено на самиот екран. Според престижните медиуми, овие детали за новиот терминал ги потврдил човек со многу знаење во врска со ова прашање, и дека секако го земаме здраво за готово дека тој работи за Samsung.

Што се однесува до екранот, тие дури истакнаа дека тој може да биде закривен како во работ на Galaxy S7 на неговите странични краеви, но исто така и на горниот и долниот дел. Ние не знаеме или не сме во можност да ја замислиме корисноста на ова, но сигурно тоа го знае.

Блумберг понуди и други важни информации, во врска со лансирањето на новиот паметен телефон Самсунг, кој Можеби нема да биде официјално претставен на Светскиот мобилен конгрес, како што обично се случува.. Најголемата тешкотија при изградбата на уредот и особено зголемувањето на бројот на тестови што ги спроведува јужнокорејската компанија може да бидат причините што новиот Galaxy S8 беше претставен во април.

Во моментов има уште многу време да го запознаеме новиот предводник на Samsung, иако некои гласини се формираат, чекајќи да знаеме кога ќе можеме да го видиме официјално, што би сакале да продолжиме да бидеме, како и во претходните верзии на MWC.

Дали мислите дека Samsung ќе ги следи своите првични планови и ќе го претстави Galaxy S8 на MWC во Барселона?.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.