Samsung одговара со огромен удар на корисник кој го критикувал Galaxy S8

Samsung

Деновиве Samsung Галакси S8 тоа го монополизира поголемиот дел од кориците на веб-страниците и весниците ширум светот, со неговото лансирање на пазарот. На пример, во Соединетите држави, Твитер сметката на Самсунг (@SamsungMobileUS) ги охрабри сите корисници да ја споделат првата фотографија што ја направија со нивниот нов мобилен уред.

Како што обично се случува во овие случаи, не требаше долго да се чини како корисник кој сака да трола и да се мачи некое време. И дали е тоа извесен Едвард (@savEdward) одговори на една од објавените слики со пораката дека неговата прва фотографија била една од неговите членови. За среќа, заедницата Самсунг беше многу брза и снаодлива да ни остави антологиска заска.

Како што можете да видите веднаш подолу одговорното лице на Твитер профилот на Samsung одговори на овој корисник со емоџи со микроскоп што предизвика огромна количина смешни коментари. Секако, ништо не е познато за троланиот трол, иако можеби тој се фотографира со својот нов Samsung Galaxy S8 за да може да објави интересна и да може да се извлече од проблеми со часот.

Samsung

Се понормално е компаниите да одговорат на „агресивен“ начин на сите тролови што циркулираат на мрежата и повеќе отколку да го ставаат секој на својата страница, заради влијанието што обично го имаат овие одговори, а со тоа и рекламирањето што тие да претпоставиме како во овој случај.

Дали сметате дека компаниите треба да продолжат да реагираат толку агресивно на сите оние кои реагираат со најбесплатни напади?.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.