Samsung Galaxy Note 7 официјално ќе пристигне во Шпанија на 9 септември

Samsung

El Не се пронајдени производи Веќе можете да го купите во неколку земји низ светот, иако корисниците нема да започнат да го добиваат дури во првите денови од септември. Во Шпанија во моментот немавме датум за прием на уредот и за негово официјално пристигнување на пазарот, но вчера Samsung го официјализираше.

На 9 септември, Galaxy Note 7 ќе биде официјално достапен во Шпанија, кои ќе треба сомнително да ги погледнат другите европски земји што ќе го имаат на продажба на 2 септември. Се разбира, можеме да бидеме среќни, бидејќи европските земји со помалку среќа ќе треба да почекаат до 16 септември за да можат да го стекнат.

Како што рековме од минатиот август 16, веќе можете да го резервирате новиот предводник на Samsung, кој ќе започне со испорака на 30 август, така што купувачите ќе почнат да го добиваат во првите денови од септември. Во моментот јужнокорејската компанија не го измени овој датум за Шпанија, така што секој што ќе направи резервација на уредот може да започне да ужива во него неколку дена пред тој официјално да се најде во продажба.

Во моментов треба да продолжиме да чекаме за да го видиме официјалното пристигнување на шпанскиот пазар на Galaxy Note 7, терминал кој засега веќе ги надмина сите очекувања и според Samsung е далеку поголем од резервациите што беа направени не многу одамна на Galaxy S7 Edge.

Дали веќе сте го купиле вашиот Samsung Galaxy Note 7 или претпочитате да изберете друг од многуте терминали на пазарот?.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Ангел П. Фонг dijo

    850.00 УСД многу скапи