Неотпакуваниот Samsung Galaxy S10 официјално објавен за 20 февруари

неотпакуван Самсунг

Компанијата им го објави на изненадување на сите присутни датумот на лансирање на новиот предводник на компанијата за време на CES во Лас Вегас. Во овој случај, јужнокорејската фирма се оддалечува од Светскиот мобилен конгрес и ќе го претстави терминалот на 20 февруари во 11.00:19.00 часот (XNUMX:XNUMX часот по Гринич) во аудиториумот Бил Грахам во Сан Франциско.

Точно е дека минатата година тој беше присутен на настанот во Барселона, но претходната година тој исто така го „прескокна“, па замислуваме дека тоа ќе биде начинот на кој тој ќе ги презентира своите уреди секоја година, еден да, еден не во Барселона. . Во моментов, она што го имаме се бројни протекувања на терминалот и на официјална потврда за датумот и местото на презентација.

Samsung Галакси S10

Вака објави Unpacked 2019 Samsung

Значи, веќе ја имаме официјалната потврда од компанијата. Што се однесува до очекувањата да видат што ни презентираат, постојат бројни гласини за тоа, но се зборува за три нови модели кои би биле: Samsung Galaxy S10, Samsung Galaxy S10 E и Samsung Galaxy S10 Plus. Од сите овие нови претпоставени модели ја потенцираме промената на предниот панел со камерата настрана, сензорот за отпечатоци под екранот и подобреното препознавање на лицето.

Beе биде потребно да се обрне внимание на презентацијата и да се види дали сите овие протекувања и гласини се навистина исполнети, што е евидентно е дека ривалот # 1 на iPhone е веќе подготвен да бидат претставени и лансирани во оваа нова година 2019 година.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.