Samsung Galaxy Note 8, утре се става во резерва преку операторите

Резервации на 24 август Samsung Galaxy Note 8 Шпанија

Samsung попладнево (17 часот во Шпанија) го претставува својот следен предводник. Тоа е моделот со кој тој сака да ги убеди корисниците дека тие се кралевите на овој сектор phablet. Зборуваме, логично, за новото Samsung Галакси Забелешка 8.

Попладнево ќе ги знаеме сите детали за тоа што нуди овој нов терминал. Како и да е, Денес Гаџет дозна дека од утре (24.) Шпанските оператори ќе дозволат резервирање на терминалот. А, периодот на резервација ќе биде достапен до 14 септември. Но, кога првите единици ќе допрат до потрошувачите?

Samsung Galaxy Note 8 со подарок Samsung DEX

Ок сега на 15 септември првите единици ќе пристигнат кај нивните сопственици. Не можеме да потврдиме дали ќе биде достапен во сите оператори или може да се најде во сите физички продавници.

Исто така, од „Ажуелидад гаџет“ можеме исто така да потврдиме дека меѓу карактеристиките што сме биле во можност да ги знаеме е и екранот од раб до раб - без граници. Неговата големина ќе биде 6,3 инчи И ќе понуди HDR технологија и сооднос од 18,5: 9.

Исто така можеме да потврдиме дека ќе доаѓа со камера со двоен сензор. И тоа се додава популарниот пенкало за S-Pen што ќе работи со исклучен екран (може да се користи како слободна рака) и е водоотпорен. Тоа е, Samsung Galaxy Note 8 може да се навлажни.

Исто така, со моќта што овој нов Samsung Galaxy Note 8 сигурно ја има, во некои промоции ќе биде додадена најновата база на компанијата што го претвора терминалот во цел десктоп компјутер. Зборуваме за Samsung DEX. Тоа е една од додатоците што при поврзување на терминалот стартува кориснички интерфејс што го олеснува управувањето со сите апликации од надворешен екран.

Во моментов не можеме да ви ја кажеме цената. Но Сè укажува на тоа дека сумата што треба да се плати за следниот предводник на Samsung ќе започне од 880 евра. Како и да е попладнево ќе оставиме сомнежи.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.