Sony ја лансира оваа curубопитна реклама за паметење на Црниот петок на Плејстејшн продавницата

 

Црниот петок (црниот петок за пуристите) е веднаш зад аголот. Во меѓувреме, во светот на видеоигри, Мајкрософт помина долг пат, сака да заработи што и да е вашите понуди за Black Friday на продавницата Xbox Тие се достапни со денови, на тој начин корисниците на Gold Live веќе можат да ги добијат титулите. Сепак, Sony претпочиташе да ја чува тајната до последниот ден, корисниците на PlayStation Plus веќе ги добиваат е-поштата со одбројувањето до Black Friday и Тие го лансираа ова чудно промотивно видео на YouTube што ве оставаме подолу.

Во рекламата можеме да ги видиме лицата што ги имаат корисниците кога ќе ги видат понудите на Црниот петок на Плејстејшн продавницата, барем така сакаат да мислиме, за да го завршиме со запомнување дека ќе има до 60% во многу наслови, и вистината е дека со нетрпение го очекуваме тоа. Се шпекулираше дека можеме да најдеме попусти на насловите од најновото издание, како што е FIFA 17 на ЕА, и уште еден од ЕА со DICE, Бојното поле 1, што се очекува да падне околу 50 € (за 69,99 € чини сега). Во меѓувреме, чекаме други веќе класици од овој тип d понуди, како на пр Witcher 3Крводарок. 

Што се однесува до останатите, ќе мора да почекаме и да видиме што ќе ни понуди. Како и да е, Sony не објави никаков вид на промоција во однос на хардверот, се повикуваме на додатоци и контроли, но сигурно понудите во El Corte Inglés, Media Markt или Amazon ни овозможуваат да набавиме контрола или кој било друг вид додатоци за нашите конзола Во меѓувреме, почнува одбројувањето, ајде да играме многу кога ќе се случи Црниот петок на Плејстејшн продавницата. Понудите се очекуваат и на претплатите на PlayStation Plus.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Мигел Хернандез dijo

  Здраво читател.

  Понекогаш блокаторот на реклами не успева со приклучокот за видео и не може да се репродуцира. Ве молам да ја деактивирате или да ја ажурирате страницата ако ја немате.

  Освежете ја страницата за да ја видите сега. Поздрав и благодарност