Xiaomi официјално го лансира Mi Laptop Air 13,3 ”во Шпанија

Лаптопите на Xiaomi официјално пристигнаа во нашата земја, кинеската фирма штотуку го лансираше Мојот 13-инчен лаптоп за воздух официјално и со нив доаѓа клучот «Ñ» за тастатурата и официјалната гаранција во ЕУ, без сомнение брендот има добар ритам на лансирање и презентации откако официјално пристигна во нашата земја.

Засега, сите оние кои можат да бидат заинтересирани за купување на оваа опрема, да им кажат дека ќе бидат достапни на продажба. следниот 27 јуни по цена од 899 € во овластени продавници на Ми. Подоцна фирмата потврдува дека ќе се продава и во е-продавницата Mi.com и во познатата продавница за потрошувачка електроника, PcComponentes.

Дизајн, квалитет и цена

Овие компјутери имаат сè што ви треба за да ја оттргнете секоја марка со оперативен систем Виндоус, вистина е дека нивниот дизајн е многу сличен на оној на компјутерите на Епл, MacBooks и ова е многу популарно бидејќи е елегантен и фин дизајн. Тастатурата е со позадинско осветлување и многу наликува на Apple на прв поглед, но очигледно тие имаат различни начини на работа, во секој случај дизајнот е спектакуларен и моделот е изработен од темно сив метал, со дебелина од само 14,8 mm и тежина од 1,3 kg. 

La екранот е HD е ламинатно стакло Горила од 13,3 инчи со многу тенки рамки (5,59 mm) што го прават овој Mi Laptop Air сериозен ривал во овој сегмент на пазарот. Внатре, не мора да ви е досадно со податоците, туку додајте го чипот CPU Intel Kaby Lake Refresh Core i5-8250U, два сопствени звучници изработени експресно од австрискиот професионален производител AKG кои работат на 2Wx2, quad 3.4 GHz - процесор за оценки, исто така, како 8 GB DRR4 RAM и 256 GB PCle SSD. NVIDIA MX150 GPU со 5 GB GDDR2 видео меморија и според фирмата, автономијата на опремата е приближно 9,5 часа со едно полнење.

Всушност Она што најмногу се истакнува во Xiaomi е цената на целата нејзина опрема И, како што велиме на почетокот, ако сега додадете дека тие веќе се официјално продадени во нашата земја и дека имаме официјална гаранција за брендот, што повеќе би можеле да побарате?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.