Xiaomi повторно го прикажува Mi Note 2 во закачка што ја потврдува двојната камера

Xiaomi

Ние сме долго време, дури и би го рекла тоа премногу долго, чекајќи ја официјалната презентација на очекуваното Xiaomi My Note 2Но, кинескиот производител се чини дека сè уште е наклонет кон „загревање“ на атмосферата и генерирање огромна сума околу неговиот нов мобилен уред. Да продолжи со својата стратегија во последните часови тој објави нов тизер во кој повторно можеме да го видиме неговиот дизајн.

Исто така во ова закачка што може да ја видите насловот на овој напис, потврдена е и двојната задна камера што можеме да ја уживаме во овој Mi Note 2. Секако, засега сè уште немаме конкретен датум за претставување на новиот предводник на Xiaomi.

Вчера протекоа неколку слики од новиот Xiaomi Mi Note 2, а денес станавме со оваа официјална слика за крајот, во знак дека кинескиот производител сака да потврди некои аспекти на својот нов смартфон. На истечена слика, Xiaomi одговара со официјална слика. Можеби следната работа е да ги потврдиме карактеристиките и спецификациите што веќе некое време ги знаеме во форма на гласини.

 • Димензии: 155 x 77 x 6.5 mm
 • Екран: 5.7-инчен AMOLED Quad HD и резолуција од 2.560 x 1.440 пиксели
 • Процесор: Snapdragon 821
 • RAM меморија: 4 или 6 GB
 • Внатрешно складирање: разни верзии помеѓу 32 и 256 GB
 • Двојна задна камера од 16 мегапиксели.
 • Оперативен систем: Android Nougat 7.0 со слој за прилагодување MIUI 8

Враќајќи се на закачката за Xiaomi Note 2, можеме да го видиме внимателниот дизајн на уредот и, исто така, како што веќе рековме, двојната камера што, на пример, веќе ја видовме во iPhone 7 Plus. Сега треба само да ја тестираме камерата и да видиме дали е во согласност со она што сите го очекуваме и дека многумина истакнуваат.

Што мислите за Xiaomi Note 2 од она што можеме да го видиме во новиот тизер објавен од Xiaomi во последните часови?.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.