Xiaomi го лансира Mi 9T Pro во Шпанија и повеќе земји

Xiaomi Mi 9T

Експанзијата на Xiaomi во нашата земја е несомнено една од оние што прават белег во која било друга компанија што ќе се обиде да и пристапи. Во овој случај, кинеската компанија само што го објави официјално лансирање на вашиот Xiaomi Mi 9T Pro во нашата земја и многу други од Европската унија. Ова е најновиот модел во неговата серија предводник Mi 9 и од потписот уверуваат дека тоа е паметен телефон најбрз во својот опсег на цени.

Тоа можеме гласно да го кажеме малку или никакви тековни мобилни уреди додаваат толку високи перформанси по толку разумна цена, но Xiaomi веќе нè навикна многу лошо во овој поглед и можеме да мислиме дека е нормално кога ќе ги видиме овие ценовни опсези со овие спецификации.

Процесор Snapdragon

Mi 9T Pro започнува со цена од 399 евра

Да, можеби мислите дека оваа бројка е нешто висока за опсегот на цени што ги имаат во нивните сегашни паметни телефони, но доволно е само да погледнете некои од главните спецификации на Xiaomi Mi 9T Pro за да сфатите дека се соочуваме спектакуларен уред во однос на односот перформанси-квалитет и цена. Уредот има S процесорnapdragon 855, кој се состои од процесор октокор со максимална брзина од 2.84GHz. Исто така, се додава и новиот Qualcomm Adreno 640 GPU, кој ги зголемува перформансите, во однос на неговиот претходник Snapdragon 845, за 45% и 20%, соодветно.

Ако ова не беше доволно, Mi 9T доаѓа опремен со двонасочен 8-слоен графитски систем за ладење кој ја намалува топлината создадена при продолжена употреба за поголема безбедност и како што велат во самата фирма: соодветен уред за гејмерите, дизајнери и млади професионалци. Вклучува и батерија со голем капацитет од 4000 mAh и поддржува брзо полнење од 27W, што овозможува полнење на батеријата до 58% за само 30 минути, а целосно полнење за 73 минути.

AMOLED дисплеј 6,39-инчен FHD +

Друг аспект што треба да се земе предвид овој уред е AMOLED екран 6,39-инчен FHD + што вози со постигнување на сооднос екран-тело од 91,9%. Поставката за контрола на осветленоста DC автоматски ја прилагодува осветленоста на екранот и го елиминира треперењето во услови на слаба осветленост, додека Екран со сончева светлина 2.0 Овозможува лесно прегледување во услови на силна светлина.

Од друга страна доаѓа опремен со технологија на Отклучување на отпечаток од прст на XNUMX-та генерација, која има поголема големина на сензорот и, како што објасни и самата Xiaomi, ја зголемува стапката на успех при отклучување и брзината на препознавање отпечатоци. Mi 9T Pro исто така вклучува приклучок за приклучок 3.5 mm, повеќефункционален NFC и GPS со двојна фреквенција.

Оу Вен, одговорен за КсиaИОМ во Западна Европа објасни за медиумите:

Ова ново издание, во рамките на нашата серија предводник Mi 9, уште еднаш ја потврдува посветеноста на Xiaomi да донесе уреди на шпанскиот пазар премија и најдобро корисничко искуство. Mi 9T Pro е уред специјално дизајниран за оние потрошувачи кои бараат исклучителни перформанси, голема батерија и висок фотографски квалитет, сето тоа по многу конкурентна цена.

La тројна задна камера со a Примарен објектив од 48MP AI, широк агол од 13MP и телефото од 8MP зафатете го задниот дел на уредот. Поставките за ноќна фотографија и опциите за движење им овозможуваат на корисниците да постигнуваат висококвалитетни слики. Од друга страна, квалитетот на видеото е мазен, благодарение на ажурираниот софтвер UHD 4K, способен да снима сцени со 60fps.

Камери на Xiaomi Mi 9T

Модели за цена и достапност

Имаме два различни модели на овој Mi 9T Pro. Влезниот модел додава 6 + 64 GB и е достапен за претпродажба од денес 20 август. Овој уред ќе се најде во продажба на 26 август, во официјалната продавница на Xiaomi my.com, Продавници на Ми и во Амазон по цена од 399 евра. Боите за овој модел се црни јаглен, глечер сина и пламен црвена. Од своја страна, варијантата 6 + 128 GB, со цена од 449 €, исто така, ќе биде достапен во онлајн продавницата и во: Амазон, Ел Корте Инглес, FNAC, МедијаМаркт и Телефонскиот дом, почнувајќи од следниот 2 септември. 

Ова е првпат уред Xiaomi да дебитира на Амазон платформите истовремено во Европа во Шпанија, Франција, Италија, Холандија и Велика Британија. Како што рековме на почетокот на овој напис, кинеската компанија продолжува да се засилува на нашиот пазар и низ цела Европа. Малку по малку и по многу години во кои илјадници корисници побараа да можат да ги купуваат овие паметни телефони и производи на Xiaomi преку официјални канали Исполнето е и не само тоа, но компанијата има и милиони корисници кои се зголемуваат малку по малку на пазар кој бара прилагодена цена и квалитет кај производите, нешто што Xiaomi изгледа знае како да им го понуди.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.