AKG го претставува N5005, неговите нови врвни слушалки за уши

Фирмата АКГ, која е дел од групацијата ХАРМАН Интернационал, сопственост на корејската компанија Самсунг, на која belongs припаѓа меѓу многу други и ЈБЛ, штотуку го претстави AKG N5005 на CES, кој станува дел од производната линија Студио -Оди Овие нови слушалки се дизајнирани со четири заменливи филтри за звук за да можат loversубителите на музиката прилагодете ја вашата атмосфера за слушање на вашите сопствени вкусови.

AKG N5005 има Hi-Res аудио сертификација од Јапонското аудио друштво, нудејќи супериорно аудио искуство благодарение на технологијата за звук со потпис и му овозможува на корисникот да ги идентификува најсуптилните нијанси, со студиски звук и поголема резолуција од ЦД.

Според essесика Гарви, потпретседател на одделот за слушалки на ХАРМАН:

AKG N5005s го карактеризираат легендарниот студиски звук на AKG, како и впечатлив дизајн кој ќе ги воодушеви најсофистицираните слушатели и loversубители на музиката. Со овие слушалки, совршеноста е во деталите, бидејќи тие се способни да репродуцираат со ист аудио квалитет што го постигнуваат уметниците и звучните инженери во студиото за снимање, притоа удобно поврзувајќи ги корисниците со уредот што го користат.

AKG N5005 обезбедува кристално чисто аудио и квалитетен бас одговор за врвно аудио искуство. Исто така, мешавина од One Dynamic и Quad BA Drives ни нуди совршено избалансиран 5-насочен слушал за уши, со тешко какво било нарушување, точни средни нивоа и јасни издигнувања. Материјалот што се користи за производство на овој модел е керамички и можеме да ги искористиме преку Bluetooth конекција, што ни нуди автономија до 8 часа, покрај преку кабел, кабел што ни нуди далечински управувач со 3 копчиња и микрофон за разговор на телефон.

Карактеристики на AKG N5005

 • 5 возачи (9.2 mm + Quad BA возачи)
 • 4 филтри за звук (Bass Boost, Reference Sound, Semi-High Boost, High Boost)
 • Два сета високо квалитетни отстранливи кабли
 • Аудио поддршка со висока резолуција
 • Донгл Bluetooth® со 8-часовно траење на батеријата, далечински управувач и микрофон
 • Четири комплети перници за уши и три комплети перничиња SpinFit®
 • АКГ референтен звук - длабоки основи и остри средни нивоа
 • Вклучени се кутија за носење, алати за чистење и адаптер за летање

Цена и достапност

AKG N5005 ќе се појави на пазарот во први оваа година по цена од 999,99 евра и ќе биде достапен преку AKG.com и овластени дилери.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.