Амазон вели НЕ за неограничено складирање во облак

Амазон завршува со неограничено складирање во облак

Се поголем број на корисници, и лично и професионално, ги чуваат нашите податоци, документи, фотографии, видеа во облак со цел да ги имаат на располагање во секое време и од кој било уред, се разбира доколку имаме интернет-врска. И сега кога оваа работа во облак се шири со скокови и граници, провајдерите почнаа да појаснуваат: Неограничен простор? Ништо од тоа!

Последниот што го презеде чекорот е токму еден од најважните, АмазонДека по пробивањето на пазарот со стапка до десет пати поевтина од неговите конкуренти, вие треснавте на сопирачките и рече доволно!

Неограничено складирање во облак? Ниту во твоите најдобри соништа

Theинот Амазон стана водечка услуга за складирање облак за огромни количини на податоци како, на пример, услугата библиотека со облак Plex, што им овозможува (дозволува) на своите корисници да складираат неограничена музика и видеа во облакот за да уживаат во нив во секое време. И како го стори тоа? Едноставна, лансирање амбициозен предлог кој нуди неограничено и ефтино складирање, за десетина од најдобрата понуда на конкуренцијата.

Но, сега кога складирањето на облак расте со скокови и границите, и дека Амазон стана репер во овој сектор, се чини дека поставувањето граници веќе не е толку важно. И во оваа смисла, Амазон тргна по стапките на Мајкрософт, компанија која веќе ја ограничи својата услуга OneDrive на 1TB по корисник од ноември 2015 година и, оттаму, скоро à la carte опции.

Во натамошниот текст Облачното складирање на Amazon е намалено на две понуди:

  • 100 GB за 11,99 $ / година.
  • 1 ТБ за 60 американски долари годишно (ова е онаа што беше неограничена).

Оттаму, корисникот може да склучи договор до дополнителна 3-та ТБ со стапка од 60 УСД / ТБ.

Запомнете дека ако надминете некој од овие нови планови и не сакате да се проширите, имате 180 дена да ги преземете сите ваши датотеки и да не ги изгуби.

Што се однесува до фотографиите, Примарните корисници ќе чуваат неограничен простор за фотографии.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)