Moto G на Амазон нема да има отклучен подигнувач според Motorola

Моторола

Пред неколку дена дознавме за новата иницијатива на Амазон во која таа нуди добро познати мобилни телефони од други брендови кои не беа Амазон по намалени цени во замена за рекламирање на уредите.

Првиот од мобилните телефони што се приклучи на оваа програма беше новиот Moto G, мобилен телефон од среден опсег понудени за помалку од 200 американски долари. Очигледно многу корисници се одлучиле да го купат овој мобилен и потоа да го прилагодат според нивниот вкус, но за жал, нема да можат да го сторат тоа, барем легално.
од официјалната страница Пријавено е дека Моторола е Moto G на Амазон нема да го има отворен подигнувачот ниту може да се отвори така што никој корисник нема да може да инсталира сопствен ром или да го отстрани рекламирањето што уредот го носи природно.

Подигнувачот на Amazon Moto G ќе биде затворен иако може да се отвори неофицијално

Вистината е дека Моторола беше една од првите компании што понудија целосно отворен терминал и без промена на цената за негоНо, кога нивните мобилни телефони се носат во телекомуникациските компании или компаниите со попусти, терминалите обично се прилично ограничени. Случајот со Амазон не е прв откако Веризон и АТ & Т го прават истото со своите модели и тие не се единствените.

Можно е многу корисници се лути бидејќи неговата намера беше да го набави овој терминал за пониска цена од вообичаената и потоа да инсталира ром кој е повеќе бесплатен и со помалку рекламирање. Но, за жал, тоа не може да се направи, освен ако не сакате да ја изгубите гаранцијата.

Сепак, новиот Moto G од Amazon и Motorola е сè уште интересен, барем за корисниците на кои не им пречи рекламирањето на Amazon и сакаат ефтин терминал, но не губат придобивки Не мислиш?

Видео преглед на motoG4

Доколку ви се допаѓа Moto G4, тука можете да ја видите комплетната видео-анализа направена од колегите од Андроидис;


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.