AOC го претстави првиот монитор со AMD Radeon FreeSync 2 и VESA DisplayHDR 400

Во последниве години, компанијата АОЦ лансира голем број монитори за покривање на сите потреби на корисниците кои редовно користат компјутер, без никогаш да заборават на корисниците кои сакаат да уживајте во вашите игри во потполност. AOC штотуку го претстави AGON AG322QC4, висок монитор дизајниран за да уживате во најдоброто искуство со игри.

АГОНОТ AG322QC4 ни става на располагање голем број карактеристики како што се сертификација VESA DisplayHDR 400, резолуција QHD, стапка на освежување на екранот од 144 Hz, сооднос на контраст од 2000: 1, максимална осветленост од 400 cd / m2 ... и така може да продолжиме некое време без да заборавиме дека тоа е Првиот монитор на AMD во семејството AOC за поддршка на Radeon FreeSync 2.

Овој интензивен црн модел ни нуди а Резолуција QHD без рамки на страничните рабови и повисоко. Благодарение на базата Ergo, можеме да ја прилагодиме за да одговара на нашите потреби и во висина, наклон и ротација, што заедно со закривеноста на 1800R ја прават одлична опција за разгледување на идните реновирања на нашата опрема.

И на задниот дел од мониторот и на долната рамка на екранот наоѓаме серија од ЛЕД светла што можеме да ги прилагодиме во три бои: црвена, сина и зелена, со три нивоа на интензитет за поголемо прилагодување. На задната страна, наоѓаме рачка со која можеме да го транспортираме мониторот на едноставен начин и каде исто така можеме да ги скриеме врските на нашиот монитор.

Спецификации на AOC AGON AG322QC4

 

 • Сертифициран VESA DisplayHDR 400
 • 31,5-инчен VA панел со 3 рабови со ретко која рамка.
 • Резолуција QHD 2.560 x 1.440
 • Резолуција од 16: 9
 • 2000: 1 Сооднос на длабок статички контраст
 • 1800R свиок
 • Стапка на освежување од 144Hz
 • Време на одговор 4 ms
 • Компатибилност на AMD Radeon FreeSync 2.
 • 400 cd / m2 максимална осветленост
 • Прилагодлива основа во наклон, висина и ротација.
 • Излез и влез за микрофон и звучници.
 • 2 USB 3.0 порти

Цена и достапност на AOC AGON AG332QC4

Овој нов монитор беше насочен кон играчката публика АОЦ ќе се појави на пазарот наредниот јуни по цена од 599 евра. Ако ги споредиме придобивките што овој монитор ни ги нуди со другите брендови, ако планираме да го обновиме нашиот монитор, овој модел ги има сите обележја за исполнување на нашите потреби по навистина привлечна цена.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Алберто Гереро dijo

  Сакам што тие пуштија на продажба ваква разновидност на монитори бидејќи на тој начин можеме да го избереме оној кој најдобро одговара на нашите потреби.