ASUS го претставува ROG Gladius II Origin, наменет за гејмерите

Кога станува збор за уживање во омилените игри на компјутер, имаме на располагање на пазарот голем број на периферни уреди дизајниран да го направи нашето искуство што е можно попријатно. И тастатурата и глувчето се основен дел ако сакаме да бидеме што попрецизни. Но, мониторот и звучниците, исто така, играат важна улога во корисничкото искуство.

Фирмата ASUS штотуку ја претстави новата верзија на глувчето за гејмерите Гладиус, глушец со Ергономски дизајн со десна рака со резолуција за следење на 12.000 DPI, отстранливи прекинувачи за продолжување на животниот век на глувчето, три области за осветлување и два одвојливи кабли од 1 и 2 метри, соодветно, како и специјален капак за да се заштити за време на транспортот.

ASUS Република гејмерите, попозната како ROG, официјално ја претстави третата генерација на сагата Gladus, толку успешна на пазарот, глушец што ни нуди удобност и перформанси што можеме да ги најдеме само кај овој тип на глушец. Внатре го наоѓаме чипот Pixart PMW3360, кој благодарение на 12.000 DPI резолуција го преведува секое движење на глувчето токму на екранот.

За да одговара на која било големина на раката, Отстрането е копчето DPI Target а од страните наоѓаме специјална гума што го олеснува држењето на глувчето кога се соочуваме со долги сесии за игри. Благодарение на неговиот ексклузивен дизајн, ние можеме да ги менуваме прекинувачите во секое време брзо и лесно. Овие прекинувачи се од типот Омрон кои траат приближно 50 милиони кликови.

Карактеристики на потеклото на ROG Gladius II

Потекло на ROG Gladius II
Conectividad Кабел (USB 2.0)
Сензор Оптички
Резолуција за следење 12.000 DPI
Брзина на индексирање 250 FPS
Забрзување 50 g
Прекинувачи Omron D2FC-FK (50 М) - Дополнителен пар прекинувачи Omron D2F-01F
Поддржани оперативни системи Виндоус 10 - Виндоус 7
Димензии X x 126 67 45 mm
тежина 110 грама без кабел
Содржина на кутија 1x потекло ROG Gladius II - 1x плетен USB кабел 2 m - 1x гумен USB кабел 1 m - 2x парови Omron прекинувачи - 1x капак - 1x налепница - документација

ROG Gladius II Потекло и достапност

Потеклото на ROG Gladius II има цена 89,90 евра и веќе е достапен на пазарот.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.