Црн петок: Најдобрите понуди за домашна автоматизација и звук

El Црн петок Веднаш е зад аголот, и иако се чини дека ова ќе трае подолго, овој пат сакавме да продолжиме со интересна компилација. Како и секоја година, гледаме наназад и бараме понуди за оние производи што сме ги пробале и кои можеме да ги препорачаме со најголема искреност и ова е резултатот.

Ова се најдобрите зделки на Black Friday во однос на домашната автоматизација и звук, поставете го вашиот паметен дом и секако уживајте во најдобрата музика. Не ги пропуштајте, бидејќи дојде време да заштедите малку пари со купување на она што отсекогаш сте го посакувале.

Амазон ехо шоу 5 - прв поглед на Alexa

Amazon Echo Show е една од најинтересните алтернативи меѓу оние кои комбинираат звук и домашна автоматизација во истиот производ. Во овој случај, го имаме звучниот хардвер на Amazon Echo Dot придружен со мал екран од пет инчи, на пример да може да управуваме со нашите IoT уреди, да управуваме со YouTube или да одиме преку Spotify на агилен и едноставен начин, нешто што игра многу во корист на овој уред.

Amazon Echo Show 5 (2021) има вообичаена цена над 89 евра и токму сега Тоа е само 44,99 евра, што е значителен попуст за еден од најинтересните уреди и со најдобра вредност за парите што Amazon ја има во својот каталог.Погледнете ја нашата рецензија бидејќи може да завршите со една.

Roborock S7 - Врвната правосмукалка за роботи

Сосема новиот Roborock S7 е најаспиративниот облог од бренд кој успеа да добие важна ниша на пазарот толку заситен со роботски правосмукалки. Го тестиравме овој модел и одлично чисти, нема проблеми со перформансите и автономијата е луда. Сето ова придружено со бројни софтверски ажурирања, па дури и неговата позната депонија Автоматски што ќе го воодушеви секој мрзлив за чистење.

Моментално има попуст од 150 евра, па Можете да го купите за 499,00 евра, значителен попуст во која од моја гледна точка е најдобрата роботска правосмукалка за 2021 година. Не ја пропуштајте нашата анализа, бидејќи во него можете да дознаете дали навистина вреди.

Jabra Elite 85t - Тркалезен производ

Не можам да го оценам поинаку, слушалките Jabra Elite 85t можат да се пофалат со карактеристики кои се таму горе со најголем опсег. Јабра е веќе синоним за квалитет и во овој, еден од најдобрите нејзини производи во целиот каталог, не може да биде помалку. Имаме активно поништување на бучава, долготрајна батерија и сето тоа придружено со една од најкомплетните апликации на пазарот за оваа намена.

Квалитетот на звукот е исклучително добар и иако дизајнот е донекаде ризичен, ги означува разликите во она што е важно, сè што е поврзано со аудиото. Имаат вообичаена цена од 228,99 евра, но Со попуст од 35% можете да ги купите за само 149,99 во текот на оваа недела од црниот петок на Амазон.

Разновидни производи на Sonos

Ако го барате најдоброто во квалитет, цена и поврзаност, тоа е несомнено Sonos. Овде ги анализиравме производите од секаков вид, но овој пат ќе се фокусираме на оние кои имаат значителен попуст. плус 20% попуст за додатоците Sonos ги лансираше за сите корисници кои ќе одлучат да купат преку неговата веб-страница и некој значителен попуст во Ние сме Roam.

Од своја страна, мојот омилен оваа година беше Sonos Зрак втора генерација, моќна лента за звук, комплетирана и придружена со Dolby Atmos и главните виртуелни асистенти како Google Assistant и Amazon Alexa, без да се заборави неговата компатибилност со Apple HomeKit. Имате попуст од повеќе од 30% на Амазон за да можете да го купите за само 369 евра.

Huawei WiFi AX3 - Со WiFi 6 за игри и домашна автоматизација

Во овој производ можеме да уживаме во стандардот WiFi 6 со 802.11ax / ac / n / a 2x2 и 802.11ax / n / b / g 2x2 и MU-MIMO,ништо повеќе и ништо помалку. Процесорот што го придвижува сето ова е А. GigaHome Quad-Core 1,4 GHz кој ќе биде одговорен за интелигентно дистрибуирање на сигналот, како и овозможување на уживање во карактеристиките на апликацијата AI Life на Huawei за кои ќе зборуваме подоцна. Единственото нешто што останува да се спомене, иако веќе разговаравме за тоа, е дека имаме NFC во неговата база.

Попуст во продавницата на Huawei што ви овозможува да го купите за само 39,90 евра со итна испорака во нивните продавници или ако сакате да го испратите дома наоколу 60% попуст на Амазон каде исто така можете да го купите за 39,99 евра. Искрено, ако сè уште го имате рутерот на вашата компанија, веќе е потребно време за да отидете на најновата верзија достапна со WiFi 6.

FreeBuds од сите видови и бои

Слушалки TWS, со поништување на шум, во уво, традиционални ... Имате бесконечна разновидност во палетата FreeBuds, слушалки Huawei и ние ги пробавме практично сите и ви го препорачуваме следново според вашите вкусови и потреби:

 • Бесплатни пупки Про: Неспоредлив квалитет на звукот, најнапредното поништување шум на пазарот и по најдобра цена, можете да ги купите под 99 во неговата сива верзија и во неговата бела верзија. Опција за најмногу гурмани.
 • Бесплатни пупки 4: Полу слушалки за во уво со активно, но не и пасивно поништување на шум, добар систем за микрофон и интелигентни системи за изедначување за најудобните кои претпочитаат да работат цел ден со нив, за само 109 евра.
 • FreeBuds 4i: Паметното купување, со поништување на шум, голема автономија, удобност и пред се разновидност по многу разумна цена, само 49 евра.

Други одлични понуди кои не треба да ги пропуштите

 • Dreame T20: Моќна, разноврсна правосмукалка со многу додатоци за, голем капацитет на вшмукување придружена со сите потребни алатки за најдлабоко секојдневно чистење, без сомнение застана на алтернативите на Dyson. само 254 евра на Амазон.
 • Amazon Fire TV Stick Max: Ако учиме да купиме обичен ТВ стик затоа што не ни треба повеќе од Full HD содржина, разликата е извонредна. Сега со WiFi 6 и Dolby Atmos компатибилност со сета моќ и префинетост на секогаш, цена за смеење од само 38,99 евра (40% попуст).
 • Четвртата генерација на Amazon Echo: Amazon Echo е првата опција што Amazon ви ја става на располагање доколку сакате да започнете поврзан дом преку Zigbee без да го жртвувате квалитетот на звукот што ви овозможува да слушате музика. Иако е точно дека нуди висока цена, но порасна во споредба со претходниот модел, ја имаме четвртата генерација на Amazon Echo Dot од 59,99 € (Размислете за купување).

На ист начин, можете да поминете за нашиот дел за прегледи каде што ќе ги најдете производите што ги анализиравме во текот на годината и кои несомнено може да изгледаат како многу интересна алтернатива сега кога цените се намалени за црниот петок.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.