bq го обновува опсегот Aquaris U, цени за целата публика

Bq-акварис-у

Шпанската компанија bq не го поминува својот најдобар момент во однос на популарноста, влезе во Шпанија силни уреди за продажба со добри перформанси по ниски цени, сепак, алтернативите на кинескиот пазар или помоќните брендови како Huawei земаат дел од колачот , особено што bq престана да работи со Movistar. Сепак, откажувањето не е опција, bq го претстави својот опсег Aquaris U пред неколку дена, одлични одлики по ситни цени, ајде да ви кажам малку за тоа од што се состои опсегот Aquaris U, кои се уредите и со кои цени се ракува, тие многу ќе ве изненадат.

Постојат три уреди што ги презентираме подолу и оние што го сочинуваат овој опсег Aquaris U:

Акварис У Плус

акварис-у-плус

 • Екран: 5 инчен HD со LCD панел
 • Процесор: Qualcomm Octacore Snapdragon 430
 • Задна камера: 16 MP (со HDR и RAW), снимање во FullHD
 • Предна камера: 5MP
 • Читач на отпечатоци
 • RAM меморија: 2 GB или 3 GB
 • Складирање: 16 GB или 32 GB
 • Батерија: 3080 mAh
 • ОС: Андроид 6.0
 • Бои: сива и златна

Овој уред ќе има анодизирана алуминиумска шасија, многу популарна во последно време и втоа ќе чини само 199,90 € директно во онлајн продавницата bq или преку класичните посредници. Тоа е најголемиот и најмоќниот уред во опсегот, особено ако ја купите верзијата од 3 GB, сепак има и два други уреди кои сигурно ќе се измерат. Батеријата ќе обезбеди цел ден на работа без да се мешате.

Акварис У

акварис-у

 • Екран: 5 инчен HD со LCD панел
 • Процесор: Qualcomm Octacore Snapdragon 430
 • Задна камера: 13 MP (со HDR и RAW), снимање во FullHD
 • Предна камера: 5MP
 • RAM: 2GB
 • Складирање: 16 GB
 • Батерија: 3080 mAh
 • ОС: Андроид 6.0
 • Бои: графит сива
 • НФЦ

Средно на компанијата, изработено од поликарбонат и за само 169,90 € добивате уред што треба да ги задоволува барањата на просечен корисник.

Акварис У Лајт

аквари-у-лајт

 • Екран: 5 инчен HD со LCD панел
 • Процесор: Qualcomm QuadCore Snapdragon 425
 • Задна камера: 8 MP (со HDR и RAW), снимање во FullHD
 • Предна камера: 5MP
 • RAM: 2GB
 • Складирање: 16 GB
 • Батерија: 3080 mAh
 • ОС: Андроид 6.0
 • Бои: графит сива

Исто така направен од поликарбонат, Тоа ќе чини само 139,90 € иако bq не го одреди датумот на започнување.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.