Chuwi Vi10 Plus како алтернатива на површината 3

chuwi-vi10

Чуви е таблет за кој сè повеќе се зборува. Се карактеризира со квалитетот на неговите материјали, содржината на неговата цена и фактот дека обично вклучува систем за подигање со Windows 10 и Android истовремено. Во овој случај, Chuwi Vi10 Plus е јасна алтернатива на Microsoft Surface 3 затоа што исто така имаме привилегија да работиме на Android на уред со целосни карактеристики на компјутер и без комплекси. Покрај тоа, физички има доста значителна сличност со Surface 3, така што можеме да сметаме дека дизајнот е уреден и пријатен. Ние ви кажуваме сè за Chuwi Vi10 Plus.

Екранот има големина од 10,8 инчи, со резолуција 1920 × 1280 што нè уверува добар панел. Но, тоа не е единственото нешто, Chuwi Vi10 Plus вклучува и тастатура која е скоро неопходна и што ја прави многу пофункционална, со дизајн и карактеристики исклучително слични на таблетот на Microsoft. Се разбира, мора да се купи одделно. Од друга страна, моливчето наречено HiPen исто така може да се купи одделно и се чини доста интересно.

Процесорот не е на висина на Surface 3, но го придружува, наоѓаме Intel Atom x5-Z8300, а што се однесува до складирањето, можеме да избереме помеѓу 32 GB што ја придружуваат верзијата со 2 GB RAM меморија (нема да се исполни) или 64 GB простор за складирање на податоци SSD што доаѓа со верзија со RAM од 4 GB, што ви го препорачуваме. Сепак, јасно е дека можноста да ни дозволите да започнеме Android или да одиме на Windows 10 за неколку секунди е она што ќе направи разлика во Chuwi Vi10 Plus. Цената е пошокантна ако е можно, доколку Surface 3 биде лансиран од 499 американски долари, го наоѓаме Chuwi со 2 GB RAM меморија за 169 € и 4 GB RAM за 239 € во зависност од страницата што ја бараме. Уредите за додатоци се продаваат одделно и цената може да варира значително.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.