Crosscall Core-T4 таблет за сите терени [Анализа]

Се враќаме во „Актуелиадад гаџет“ со содржина што ви се допаѓа, со најдобри анализи за да можете сами да одлучите дали вреди да купите одредени производи, а овојпат се фокусираме на многу чуден пазар, на уредите ултра отпорни за сите видови области, не пропуштајте го.

Новиот се наоѓа на нашата табела за анализа Crosscall Core-T4, многу сложен таблет, полн со додатоци и пред се особено отпорен. Откријте со нас кои се неговите најинтересни карактеристики и ако вреди да се купат ваков вид производи кои се фокусирани на отпорност и издржливост, што мислите?

Како и во други прилики, решивме да ја придружуваме оваа нова анализа со видео во кое ќе можете да уживате на нашиот канал на YouTube и што ја води оваа анализа. Во него ќе го најдете одбојување на таблетот Croscall Core-T4, како и низа специфични тестови што ги спроведуваме за да можете да добиете идеја за нејзината изведба воопшто, бидејќи е многу полесно да го видите со свои очи отколку да ви кажат за тоа. Не заборавајте да се претплатите и оставете ни лајк за да ни помогне да продолжиме да растеме.

Дизајн за кој се мислеше да се спротивстави

Во однос на дизајнот, Croscall има силна линија што брзо нè тера да идентификуваме кои се нејзините производи, во овој случај Core-T4 немаше да биде помал, а тоа е дека има многу препознатливи линии, особено ако го споредиме со други производи на камерата. Имаме мешан дизајн кој вклучува метални материјали и исто така крути и флексибилни пластики кои ни даваат дополнителна заштита. На овој начин тој добива IP68 сертификација со водонепропустливост од потопување до 2m за триесет минути, како и целосно запечатување против прашина.

Во предниот дел имаме Горила стакло 3, што ни дава препознатлива отпорност на кршење. Како предност имаме истакната рамка и тотално рамно стакло. Неговите тестови за пад гарантираат отпорност на височина од 1,5 метри на бетонски подови и теоретски од сите агли. Слично на тоа, екстремните температури помеѓу -25º и + 50º нема да влијаат на нејзините вкупни перформанси. Покрај тоа, тој е отпорен на дожд, па дури и солена вода, бидејќи е идеален, на пример, да се користи како GPS на брод. Надворешно, се чини дека не му недостасува ништо, но… што е тоа што го сместува внатре? Ајде да погледнеме.

Една од работите што најмногу ќе не изненади е неговата огромна тежина со оглед на компактноста на уредот, но имајќи предвид дека тој е фокусиран на издржливост, не сме изненадени ниту ние.

Технички карактеристики

Што се однесува до процесорот, уште еднаш овде ја наоѓаме можеби една од неговите најнегативни точки заедно со RAM меморијата, а тоа е дека Crosscall се обложува на влезниот опсег со Qualcomm Snapdragon 450, барем, да, тие не се обложиле на МедијаТек. Меморијата RAM меморија што ќе го придружува овој процесор е 3GB, иако немаме точни податоци за видот на употребената меморија.

На ниво на поврзување имаме порта Двојна сим што ќе ни овозможи да го користиме Crosscall T4 како единствен уред. Во тој случај имаме поврзаност 4G LTE со доволно покриеност според нашите анализи. Имаме уште еден дел што нè остави прилично студен, а тоа е тоа што го имаме Традиционална AC WiFi и Bluetooth 4.1.

 • Радио FM
 • Режим на фенерче
 • 32 GB простор за проширување со microSD до 512 GB
 • Андроид 9 пита
 • А-ГПС, Глонас, Беиду и Галилео

Како предност, имаме НФЦ така што можеме да користиме дури и бесконтактни средства за плаќање, како и пристаниште USB-C, што не успеавме да снимаме видео на нашите тестови. Од своја страна, имаме слушалки вклучени во пакетот и порта 3,5 мм приклучок.

Мултимедијален дел и камери

Имаме панел 8 инчен IPS LCD со резолуција WXGA, малку над HD и без Full HD, нешто што е тешко да се разбере земајќи ја предвид големината на екранот. Се разбира, панелот нуди прилично високо ниво на осветленост и релативно добро прилагодени бои, сепак, резолуцијата под FHD во уредот со оваа цена станува контрадикторна. Звукот од своја страна е добар со оглед на неговиот единствен звучник сместен на дното. Купете го по најдобра цена на Амазон, ако веќе ве убедил.

Што се однесува до камерите, имаме 5MP напред, повеќе од доволно за одржување видео повик во релативно нормално опкружување и на задната камера имаме 13MP за спорадична употреба, перформансите се ниски во неповолни услови на осветлување и имаат прилично едноставна апликација за камера, ви оставаме неколку примероци:

Како што рече, мултимедијалното искуство може да се каже дека е доволно, но јасно замаглено со немање стерео звук и со ниска резолуција на неговиот екран, и покрај тоа што има добра осветленост и може да се ужива на отворено без проблем.

Предности на Crosscall уредот и автономија

Во овој случај, пакетот вклучува заден адаптер X-Blocker компатибилен со Сопствениот магнетен приклучок на Crosscall X-Link. Имаме колку што е батеријата 7.000 mAh без декларирано брзо полнење, нуди повеќе од доволно автономија за нормална употреба, па дури и да уживате во мултимедијална содржина без прекумерни проблеми.

Ние ги потенцираме во овој производ како и во сите Crosscalls неговите неверојатни „теренски“ можности, Тешко дека ќе најдете поотпорен и разноврсен уред со гаранциите што ги нуди Croscall. Сепак, како и обично во овој тип на производи, имаме претерано воздржан хардвер со оглед на цената, промашивме барем FHD резолуција на екранот, простор за складирање поголема од околу 32 GB што се чини многу малку и неговата концизна 3 GB RAM меморија.

Вклучува и X-ремен: таблетот секогаш држете го при рака. Лентата за рамото, дизајнирана да ја поправа таблетата CORE-T4, исто така е опремена со ротирачка рачка 360 ° дизајнирана да се прилагодува на сите употреби со текот на времето и со тоа да го ограничи секој ризик од повреда. Покрај тоа, благодарение на неговиот лент што не се лизга и се пополнува, можете удобно да ја носите торбата за рамена X-STRAP цел ден.

Може да го купите новиот Crosscall Core-T4 од 519,90 евра на својата официјална веб-страница, или искористете го попустот понуден на Амазон каде што можете да го најдете од само 471 влез ОВОЈ ЛИНК. Се надеваме дека ви се допадна нашата анализа и оставете ни какви било прашања во полето за коментари, каде што со задоволство ќе ви одговориме.

Јадро-Т4
 • Оценка на уредникот
 • 3.5 ratingвезден рејтинг
519 a 479
 • 60%

 • Јадро-Т4
 • Преглед на:
 • Објавено на:
 • Последна измена:
 • Дизајн
  Уредник: 88%
 • Екран
  Уредник: 65%
 • Перформанси
  Уредник: 70%
 • Камера
  Уредник: 65%
 • Автономија
  Уредник: 90%
 • Преносливост (големина / тежина)
  Уредник: 90%
 • Квалитет на цената
  Уредник: 70%

Добрите

 • Способности на издржливост
 • Содржина на пакетот
 • Додадени функционалности

Contras

 • Воздржан хардвер
 • Донекаде висока цена

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)