CyanogenMod 14 со Android 7.1 Nougat сега е достапен за преземање

CyanogenMod 14

Ако сте корисник на CyanogenMod имате среќа бидејќи штотуку е објавено ново ажурирање, поточно CM14 што пак работи на новото и очекуваното Андроид 7.1 Нугат. Сега, како и со оперативниот систем на Google и како што потврдија развивачите на оваа алтернатива, таа не може да се инсталира на сите уреди на пазарот, па дури ни на сите оние што денес веќе го користат CyanogenMod.

Меѓу терминалите што можат да ја инсталираат истакната оваа нова верзија, на пример, Xiaomi Mi4, На OnePlus 3 па дури и стари слави што некогаш ги однесоа како на пр Samsung Галакси S5 дека, како што сигурно ќе знаете дали сè уште користите, корејската компанија веќе објави дека ќе продолжи да обезбедува официјално нови верзии на оперативниот систем.

Инсталирајте CyanogenMod 14 на вашиот мобилен телефон и ќе можете да ги тестирате предностите на Android 7.1 Nougat пред некој друг.

Зошто да инсталирате алтернативен ROM на вашиот уред? Ова е едно од главните прашања со кое сигурно ќе се соочите со таква идеја, барем првиот пат кога ќе размислите за тоа. Постојат многу одговори што може да се дадат на ова прашање, иако, барем лично, го сторив тоа бидејќи алтернативите како што е CyanogenMod ви дозволуваат да ажурирате, во овој случај на Android 7.1 Nougat, неофицијално, без да чекате со месеци за да пристигне ажурирањето. од производителот до вашиот уред. Од друга страна, CyanogenMod 14 има придобивки како што се оптимизација на батеријата и перформансите.

Во моментов мора да се има предвид дека CyanogenMod 14 е сè уште во фаза на развој, како што коментираат неговите менаџери, прашање на време е кога ќе се решат сите можни грешки и грешки во следните неколку дена благодарение на соработката на целата заедница. Како последен детал, треба да се напомене дека терминалите што можат да се ажурираат на Android 7.1 Nougat со CyanogenMod 14 се Nexus 6P и 5X, LG G3 и G4, неколку варијанти на Moto G, Xiaomi Mi3 и Mi4, OnePlus 3, Samsung Galaxy S4 и ASUS ZenFone 2.

Повеќе информации: CyanogenMod


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.