Doogee T10: ова е првиот таблет во историјата на брендот

doogee t10

Името Doogee е добро познато во светот на грубите мобилни телефони. Сега тој не изненадува со лансирањето на нов производ, неговиот прв налет во сегментот на таблети. Така, овој 1 ноември ќе ја види светлината Dodge T10, првиот таблет продаден од овој бренд во својата историја.

Со овој предлог, Doogee претендира да освои простор на пазарот на таблети, во среден ценовен опсег, иако со натпросечен стандард за квалитет. Да видиме кои се новитетите што ги носи со себе и кои се неговите цена на лансирање.

Doogee T10: спецификации

Новиот Doogee T10 ја прави својата презентација со елегантна и пријатна естетика. Е ултра тенка таблета, со дебелина од 7,5 мм, мазна метална површина и едно испакнување во кое нејзиниот Задна камера од 13 MP. Оваа обвивка од алуминиумска легура е многу лесна, но и многу силна (квалитет на авион).

doogee t10

Su 10,1-инчен FHD+ екран со целосен приказ Нуди повеќе од прифатлива големина, но пред се обезбедува пријатно и безбедно корисничко искуство. Неговото ниво на заштита, потврдено од TÜV Rheinland, нè ослободува од страшниот визуелен замор дури и откако ќе поминеме многу часови играјќи игри, гледајќи видеа или прелистувајќи на интернет. Во овој дел треба да се забележи дека Doogee T10 е опремен со режим за удобност на очите, темни режим и режим на мирување.

Вклучувајќи го Google Widevine L1, Doogee T10 поддржува 1080P HD пренос и репродукција на мејнстрим веб-локации како Netflix. Резултатот е извонредно визуелно искуство кое ќе ги воодушеви сите негови корисници.

Зборувајќи за перформансите, треба да се забележи дека Doogee T10 има а Осумјадрен процесор Unisoc T606, 8 GB RAM меморија (со можност за проширување до 15 GB) и капацитет за складирање од 128 GB што може да се прошири до 1 ТБ. Накратко, многу простор за складирање на големи количини датотеки, музика, видеа и фотографии. Не помалку впечатлив е неговиот Мега батерија од 8300 mAh што доаѓа со брзо полнење од 18 W. Долготрајна гаранција заедно со практичноста за лесно полнење.

t10

Вреди да се забележи и компатибилноста на Doogee T10 со режимите 2-во-1 и поделен екран, високо ценет и од оние кои го користат таблетот за работа и остварување видео повици и од оние кои едноставно го користат во слободното време. Таблетот може да се поврзе со тастатура и пенкало.

Конечно, фер е да се каже дека во Doogee T10 технологијата не е во спротивност со естетиката. Најдобар доказ за тоа е неговиот атрактивен надворешен дизајн со достапни три бои: Space Grey, Neptune Blue и Moonlight Silver.

таблета doogee t10

Doogee T10 – Технички лист:

 • Тежина: 430 грама
 • SoC: Unisoc Tiger T606
 • Процесор (8 јадра): 2x 1.6 GHz ARM Cortex-A75, 6x 1.4 GHz ARM Cortex-A55
 • RAM меморија: 15 GB (8 GB + екстензија 7 GB)
 • Внатрешна меморија: 128 GB
 • Батерија: 8300 mAh литиум-јонски
 • Екран: 10,1 инчи, 1920 x 1200 пиксели
 • Оперативен систем: Андроид 12
 • Bluetooth: 5.0

Стартување на цената

Doogee T10 официјално излегува на пазарот овој 1 ноември во Продавница Doogee AliExpress y Doogee трговски центар, официјалната шопинг платформа на брендот. Воведната цена е многу интересна: само $ 119 (нешто повеќе од 120 евра по актуелен курс). Бидејќи не знаеме колку долго ќе важи оваа понуда, мора да сметаме дека тоа е одлична можност за оние кои размислуваат да купат нов таблет со високо ниво на квалитет.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.