Dreame L10 Pro: преглед, цена и карактеристики

Dreame L10 Pro

Се враќаме со производ на Dreame посветен на чистење на домот, еден од оние кои се толку модерни во последно време. Неодамна овде го имавме Dreame T20, рачна правосмукалка со перформанси на ниво на високата класа и тоа ни остави многу добри сензации.

Сега продолжуваме со овој нов производ, роботската правосмукалка Dreame L10 Pro, прилично кружен производ кој може да ни помогне да го одржуваме домот чист. Останете со нас и откријте како Dreame L10 Pro доаѓа директно да се натпреварува со најскапите производи на пазарот и дали навистина вреди или не во моментов.

Технички карактеристики Dreame L10 Pro

Овој Dreame L10 Pro има максимална моќност од Вшмукување од 4.000 Pa, што е во рамките на просекот од она што го нудат овие видови производи во опсегот на роботски правосмукалки по еднакви цени, па дури и повисоки. Од своја страна има капацитет во Резервоар за цврсти материи од 570 ml, додека резервоарот за течност за чистење останува на 270 ml. Сето ова е придружено со многу вообичаена црна пластична шасија, со нејзините сензори на врвот.

Се одликува со Dreame L10 Pro

Содржината на кутијата е како што следува:

 • Роботот L10 Pro
 • База за полнење
 • Повеќенаменска алатка
 • Кабел за напојување
 • Резервоарот за вода
 • Цврст депозит
 • Странична и централна четка

Немаме секако никаков вид „екстра“ производ за одржување или замена на компонентите, кога ќе се расипат ќе одиме на вообичаеното продажно место, цените за момент не ги знаете. Она што ни е јасно е дека се работи за производ со димензии од 350 x 350 96 милиметри што нуди вкупна тежина од 3,7 кг, Тоа не е малку, но исто така е во рамките на нормалата кај овој тип на уреди.

Автономија и секојдневна употреба

При секојдневна употреба, овој робот нуди максимална бучава која ќе биде околу 60 db во најкритичниот момент на вшмукување, во рамките на различните конфигурации што ги нуди специфичниот дел од апликацијата Mi Home, кој, како што добро знаете, е оној што ја контролира поврзаната околина на Xiaomi и неговите нуспроизводи, компатибилни со двете Андроид како и со iOS воопшто

Dreame L10 Pro автономија

Во однос на автономијата, уживаме во околу 5.000 mAh декларирано од брендот, ова ќе ни понуди чистење на околу 150 минути или до 200 метри, Факт што не успеавме да го потврдиме бидејќи немаме толку голема куќа (се надеваме), но пристигнува со околу 35% на крајот од чистењето. Прилично детално чистење, без пречекорување во минатото и кое ги исполнува перформансите што може да се очекуваат од овој тип на анализа на животната средина благодарение на мапирање на околината во 3D (преку LiDAR) извршено со сензорите. Во првото поминување, како што добро знаете, ќе биде нешто побавно, додека отсега ќе ги користи просторот и времето благодарение на научените информации.

Добар вакуум, „пристоен“ пилинг

Како и секогаш, без разлика колку технологии вклучуваат, чистењето е повеќе влажна џогер што си ја врши работата, но нема да ги отстрани најрелевантните траги од нечистотија. Имаме важна употреба на животната средина. Сепак, генерално имаме добра алтернатива во овој Dreame L10 Pro, бренд кој, од друга страна, е белег благодарение на неговата блиска врска помеѓу квалитетот и цената.

Dreame L10 Pro Аспирирана моќност

Имаме, како би можело поинаку, синхронизација со Amazon Alexa и со Google Assistant, така што секој ден ќе биде полесен ако едноставно го прашаме нашиот виртуелен дежурен асистент. Препорачлив производ, кој не задоволи во општа употреба и што можете купи тука со гаранција на Амазон.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.