UE BOOM компактен и добро звучен солиден преносен Bluetooth звучник

Звучници на UE BOOM
Добро би можело да се каже дека преносни звучници Неколку години се борат да станат дел од нашето секојдневие и конечно направија важна дупка за себе.

Еден од клучевите за влез во сите куќи, ранци и забави на базен е разновидноста на брендови, модели и квалитети кои се прилагодуваат на сите џебови и иако UE Boom не се баш најевтините што ни ги нудат добра листа на предности, доколку бараме квалитетни и издржливи преносни звучници за Bluetooth.

UE BOOM први впечатоци за звукот, автономијата и поврзаноста.

La квалитет на звукот 360º понуден од UE BOOM е значаен, добра рамнотежа помеѓу издигнувањата, средните и ниските нивоа, држејќи стоички и со мала дисторзија при големи количини на репродукција.

Звучи гласно? Можеби се прашувате, одговорот е, без дополнителни придавки и придавки: да, UE Booms звучи силно и квалитетот на звукот се одржува многу добро. Веројатно е една од најневеројатните карактеристики на овој звучник што е способен да пополни просторија или голем отворен простор со музика.

Ultimate Ears му подари на вашиот уред добра автономија, за да можеме да уживаме во нашите теми каде и подолго, 15 часа на непрекината музика Тоа е она што тие го ветија, иако ако многу го зголемиме обемот, овој пат ќе биде драстично намален. Полнењето на уредот е доста брзо И тоа се врши преку микро USB врска. Ако имаме штекер во близина, можеме да ги задржиме поврзани на мрежата, што ќе ни даде неограничена автономија.

Ние сакаме батериите да бидат заменливи, така што во случај да се влошат со неизбежното поминување на времето, можеме да одиме кај производителот во потрага по замена.

Копче за напојување на UE BOOM

Поврзувањето на овој звучник е многу соодветно, Bluetooth за да се поврземе со нашите телефони, таблети и други уреди, има спарена меморија до 8 уреди за брзо повторно поврзување. Физичкиот влез од 3.5 мм приклучок ни овозможува лесно да го поврземе со кој било извор без потреба од Bluetooth, да видите лаптопи или десктоп компјутери. Микро USB-врската ни овозможува, покрај портата за полнење, начин за ажурирање на уредот преку поврзување со компјутер.

UE BOOM, пренослив, отпорен и со апликација

 

Димензии на звучникот UE BOOM

Конструкцијата на UE Boom е силна, 538 g тежина, висока 180 mm и дијаметар 65 mm, многу прифатливи мерења и тежина за да се прилагоди на она што го препознаваме како преносно. Надворешната конструкција е гумена и се чувствува квалитетно на допир, заедно со нејзината цилиндрична форма нуди голема удобност при носење или ракувањеСите копчиња се целосно покриени со гумен капак за поголема заштита, иако копчињата за контрола на јачината на звукот се малку тешки за прв пат, ние брзо се навикнуваме на нивното ракување.

Бравата на буката UE

Има стандардна нишка за да може да се закачи на статив, селфи стап, итн ... Исто така, монтира мала брава за да ја обеси таму каде што ни дозволува фантазијата.

Тоа го кажува рејтингот IPX4 во меѓународниот стандард за заштита овие звучници се отпорни на прскање на течност, совршено, така што несреќите, како што се истурање чаша вода врз неа или прскање во близина на базенот, не влијаат на работата на нашите УЕ.

Ultimate Ears има апликација достапна во APP Store и Google Play што ќе ни овозможи да контролираме некои карактеристики на нашиот уред:

За Двојна игра, тоа е името на функционалноста што ќе ни овозможи поврзете се со синоtоотh до еден извор  до два уреди (UE Boom или UE Megaboom)

Со еквилајзер можете да ги користите мемориите што ги нуди апликацијата или сами да ја прилагодувате графичката така што звукот е токму како што ви се допаѓа.

Менаџерот за аларми вклучен во апликацијата е едноставен и функционален и сигурно ќе го користите ако една од локациите за вашиот безжичен звучник е ноќната маса.

Конечно, можеме да конфигурираме други поставки на уредот, прирачници за пристап, Најчесто поставувани прашања и врски до контакт и помош.

Малку позадина на Ultimate Ears и Logitech

Ultimate Ears, бренд основан во 1995 година со посветеност на обезбедување професионални решенија за музичари, инженери за звук и .убители на музика Продолжува со својата еволуција сè додека не се појави во пошироката јавност благодарение на модата и технолошкиот тренд на преносни звучници.

Тој беше силно консолидиран со стекнување ресурси и нивни инвестиции аквизиција од Logitech во 2008 година, врвниот производител на периферни уреди, го купи Ultimate Ears за 34 милиони долари, несомнено мудра одлука на Logitech која му овозможи автоматски да го прошири своето портфолио кон преносно и квалитетно аудио слушалки во ушите, со што се консолидира напредувањето на големата компанија во аудио R&D. Толку беше тежината на Ултимејт ушите во рамките на Логитех што до денес брендот опстојуваше како независен субјект со своја линија на аудио решенија, и своите ресурси за маркетинг за да влијаат на нејзините цели.

Мислење на уредникот:

УЕ БУМ
 • Оценка на уредникот
 • 4 ratingвезден рејтинг
150
 • 80%

 • УЕ БУМ
 • Преглед на:
 • Објавено на:
 • Последна измена:
 • Дизајн
  Уредник: 80%
 • звук
  Уредник: 90%
 • Conectividad
  Уредник: 80%
 • Автономија
  Уредник: 80%
 • Преносливост (големина / тежина)
  Уредник: 75%
 • Квалитет на цената
  Уредник: 55%

Добрите

 • Квалитет на звук
 • Материјали и дизајн
 • Автономија

Contras

 • цена

Апликација за IOS во AppStore

Андроид апликација на Google Play


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.