Facebook Messenger Lite воведува видео повици

Facebook Messenger Lite

Facebook Messenger Lite е лесна верзија на апликацијата за разговор на социјалната мрежа. Тоа е верзија креирана специјално за уреди од ниска класа, кои имаат тенденција да имаат помалку енергија и помалку RAM меморија. На овој начин, оваа верзија на апликацијата зазема помалку простор и троши помалку ресурси на уредот. Но, корисникот ужива во апликацијата.

Понекогаш некои функции обично се изоставени, така што апликацијата е лесна. Но, Facebook Messenger Lite не престанува да вклучува нови функции. Последниот е барем curубопитен. Бидејќи апликацијата за разговор влегува во видео повици.

Оваа нова функција веќе пристигнува до корисниците кои ја имаат инсталирано апликацијата. Најверојатно, веќе го имате или ќе пристигне во следните неколку дена. Така, ќе биде можно да се извршуваат видео повици во рамките на разговорите во апликацијата.

Видео повици на Facebook Messenger Lite

Видео повиците можат да бидат корисни, што не може да се одбие, но е донекаде чудно што Facebook Messenger Lite ќе ги искористи. Бидејќи станува збор за апликација дизајнирана да зафаќа помалку простор и троши многу помалку ресурси отколку обична апликација. Затоа, воведување функција како што се видео повици што троши многу, е барем чудно.

Фејсбук има своевидна опсесија да воведува слични функции во сите свои апликации. Бидејќи можете да остварувате видео повици на WhatsApp, сега на Facebook Messenger Lite и наскоро и на Instagram ќе додаде на оваа мода.

Haveе мора да видиме како работат овие видео повици во апликацијата. Иако на хартија не изгледа како многу добра идеја. Бидејќи е веројатно дека потрошувачката на ресурси на апликацијата значително ќе се зголеми додека се користат. Нивната работа е многу едноставна. Како што можете да видите на сликата, икона за видео повик сега се појавува горе десно од разговорот. Што мислите за оваа функција?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)