fooView нуди вешт нов начин за интеракција со вашиот телефон со Android

Нови концепти и нови начини на интеракција Со телефон со Android, ова е она што го нуди оваа апликација наречена fooView, која доаѓа од истиот развивач што го донесе одличниот истражувач на датотеки на Android пред 6 години Датотека ES Explorer.

Инвеститорот кој, уморен од претходната апликација, излезе со оваа брилијантна и генијална идеја наречена fooView. Иако е веројатно следбеник на Foo Fighters, алатката fooView ни носи поинаков начин за интеракција со нашиот телефон со Android за напојување фати рамка на екранот да пребаруваме, да зачувуваме или да преведуваме, ако се случило да земеме текст.

fooView е една од оние апликации што можат да го објаснат своето работење, но тоа обидувајќи се на тоа ќе ве приближи сè што значи. Повлечете со лизгање од левата страна, оставете го неколку секунди и во моментот кога ќе се појави жолтата икона за додавање, ќе нацртате поле како да го правите тоа со глувчето на работната површина на Виндоус.

fooView

Откако ова е направено, се појавуваат три опции што ви овозможуваат да го зачувате полето земено како пребарување на слика, слика / текст или што е да го споделите преку други апликации. Пример за неговата употреба е стартувајте ја апликацијата за камера за да фатите објект што се појавува преку леќата, ние даваме пребарување на сликата и резултатите ќе се појават директно.

Има повеќе акции како што се гестовите за отворање на панелот за известувања, стартување на апликацијата, враќање наназад или кои се гестовите за лансирање апликации или кратенки на мрежата.

на многу оригинална и генијална апликација што ни носи друг начин за интеракција со вашиот Андроид. И реков, пробајте го дури и ако е во алфа, бидејќи ќе бидете изненадени што може да се направи со вашиот телефон со Android.

Преземете ја АПК-програмата fooView

Објавувањето на Форумите на XDA


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Ребека Гајардо dijo

    Во Android 6.0.1 со Note5 при репродукција на снименото со снимачот на екран fooView, не се слуша звук, се гледаат само видео слики