Fortnite за прв пат ја активира вкрстената игра помеѓу PlayStation 4 и Xbox One

ps4

И покрај фактот дека „Мајкрософт“ дошол до многу одамна, Сони јасно стави до знаење дека нема интерес да овозможи вкрстено-платформско играње преку Интернет. Логичен потег со оглед на доминантната позиција на јапонската компанија на пазарот на видео игри. Сепак, сè се смени денес Fortnite е првата игра што го дозволи овој многу баран систем, и се чини дека скоро никој не го забележа.

Барем првите шпекулации почнуваат да ги населуваат интерниранитет, и сè укажува на фактот дека крос-платформските игри дефинитивно пристигнаа на конзолите.

Како може да биде поинаку reddit Тоа е гнездо на проблеми, очигледно тој тврди дека пронашол корисник во Fortnite со прекар што е невозможно да се користи преку PlayStation Network, но може да се користи во рамките на Xbox Live. Навистина, за да го провери, тој отиде кај неговиот Xbox One и го побара корисникот, кој, како може да биде поинаку. Но, ова не е дефинитивен тест, конечниот е татко и неговиот син што играат Fortnite едниот на Xbox, а другиот на PS4, и покрај фактот дека фотографијата е со многу низок квалитет, можеме да разбереме дека е.

На овој начин, можеме да потврдиме дека развивачот на Fortnite го исполнил сонот на многу корисници споделувајќи ја забавата помеѓу двете платформи. Ние ви ја оставаме врската за да можете да ја видите фотографијата на играта ТУКА. Накратко, се чини дека ова не е популарно, можеме да кажеме дека ништо повеќе нема да се случи, бидејќи ниту Мајкрософт ниту Сони не дадоа изјави за тоа што се случило, така што целата работа можеше да биде повеќе експеримент од компанијата што ја развива играта.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.