Fujifilm X-E3, камера за професионалци кои сакаат малку тежина

Ви го претставуваме Fujifilm X-E3

Fujifilm претставува нов член на својот каталог на камери без огледала. Новиот Фуџифилм X-E3, тоа е прилично компактна камера која ужива во интересни карактеристики и дизајн кој ве повикува да го користите секојдневно. Покрај тоа, како и со Олимп ОМ-Д Е-М10 Марк III, тоа може да биде вашиот совршен придружник за патување. Се разбира, нејзината цена е нешто повисока.

Првото нешто што мора да го потенцираме е дека неговиот дизајн е многу внимателен, како што беше типично за јапонската компанија. Што повеќе, Овој Fujifilm X-E3 можете да го набавите во две нијанси: црна или сребрена. Во меѓувреме, тоа е камера што ќе има и оптички визир и екран. Во вториот случај, станува збор за а 3-инчен панел со можности за допир од каде да се снимаат, да се фокусираат или зумираат сликите како да е мобилен. Се разбира, овој екран има недостаток: тој е статичен; Со други зборови, не е преклопливо да можеме да извлечеме повеќе од тоа кога сакаме да правиме комплицирани фотографии.

Предниот дел на Fujifilm X-E3

Од друга страна, Fujifilm X-E3 се обложува на сензор и процесор за слика од неговите постари сестри. Зборуваме за Сензор за 24,3 мегапиксели APS-C X-Trans CMOS III и мотор за обработка на слика X-процесор Pro Со голема брзина. Исто така, алгоритмот за автоматско фокусирање е подобрен за снимање подвижни слики, постигнувајќи фокус од само 0,06 секунди.

Во меѓувреме, делот за поврзување е исто така покриен. Haveе имате HDMI порт за поврзување на фотоапаратот со надворешен монитор или телевизор. Како и што Овој Fujifilm X-E3 е првата камера на компанијата што интегрира врска со Bluetooth со мала моќност. Зошто го сакате ова? Да имате фотоапаратот постојано поврзан на мобилен или таблет и да ги пренесувате сите фотографии во моментот.

Конечно, во видео делот, Fujifilm X-E3 ќе може со клипови во 4K на 29.97p, 25p, 24p, 23.98 p. И видео во Full HD квалитет со 59.94 fps, 50 fps, 29.97 fps, 25 fps, 24 fps и 23.98 fps. Оваа камера ќе биде достапна на крајот на овој месец во септември. Цената на каросеријата ќе биде 899 евра. Додека комплетот со објектив XF18-55mm ќе се продава за 1.299,95 евра, а комплетот со XF23mmF2 R WR леќа ќе се продава за 1.149,95 евра.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.