GTA 5 ни овозможува да ги менуваме бомбите за Samsung Galaxy Note 7

gta-v-samsung-galaxy-note-7

Еден од најочекуваните терминали од сите корисници, Samsung Galaxy Note 7 беше претставен на 2 август. Набргу откако беше пуштен во продажба и тогаш започнаа првите проблеми за корејската компанија, бидејќи уредот имаше тенденција за самоубиство и без очигледна причина почна да гори, иако во некои наврати некои од овие терминали експлодираа. Сета оваа полемика што опколи еден од starвездените модели на Самсунг ја искористи ХитманНико, корисник на оваа игра кој Преку мод успеа да ги замени пумпите со Samsung Galaxy Note 7.

На ова видео, можеме да видиме како главниот јунак оди во оклоп и каде што би требало да ги најдеме бомбите, има сосема нов Galaxy Note 7, кој го стекнува главниот јунак со секунди подоцна за да започне да ги фрла како да сте бомби. За оние од вас кои не сте во светот на видео игрите, модовите ни овозможуваат да направиме мали визуелни промени во играта, иако тие исто така можат да ни овозможат да ја менуваме механиката на играта, иако некои корисници ги користеа за да ја пополнат играта со Покемонс, по треската што се испушти со започнувањето на играта.

Сигурно момците во Самсунг нема да се забавуваа, особено по новите случаи на терминали кои продолжуваат да се палат откако ќе бидат заменети. Без понатаму, вчера ве информиравме за еден од овие терминали што беше заменет на крајот на септември и кој сè уште започна да гори во авион кој требаше да полета. Проблемот со батериите на терминалите ќе го чини Samsung, според првите проценки, нешто повеќе од милијарда долари.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.