HBO сега е достапен во Шпанија

ХБО-Шпанија

Од почетокот на оваа година, стриминг видео-фирмата објави дека има намера да ги распореди своите услуги во Шпанија, многу се шпекулираше за каталогот што би можел да ни го понуди, имајќи предвид дека добар дел од нејзиниот каталог беше во рацете на Movistar Series , единствениот облог што шпанските корисници мораа да можат да уживаат во квалитетни серии без да мора да прибегнуваат кон пиратерија. Една година по лансирањето на Нетфликс, Шпанија е еден од нејзините главни ривали, HBO, штотуку пристигна во Шпанија каде ни нуди широк каталог во кој можеме да најдеме практично сè.

По првичниот хаос во кој се чинеше дека само корисниците на Водафон можат да ја договорат оваа услуга веднаш штом е достапна, компанијата Ни овозможува да ја договориме услугата за 7,99 евра месечно, имајќи бесплатен месец за да ја тестираме услугата и без никаков вид трајност. HBO Spain може да се пофали дека ги нуди сите сезони на најдобрите серии во последниве години, на овој начин можеме да уживаме во повеќе од 3.000 поглавја и филмови насекаде, освен на нашата Smart TV, каде што компанијата во моментот, и не знаеме дали конечно тоа ќе биде можно, нема своја примена.

Во моментов можеме да уживаме во HBO на нашиот Apple TV, Chromecast, паметен телефон или таблет компјутер и на нашиот компјутер, додека Netflix е на сите платформи што требаше да се најдат, вклучувајќи Smart TV, конзоли за видео игри ... Меѓу сериите што ги ќе можеме да уживаме преку HBO што го најдовме Games of Thrones, Westworld, DC's Legends of Tomorrow, Blindspot, The Big Band Theory, The Flash, The Straing, Quantico, True Detective, Silicon Valley минувајќи низ класици како Сексот и градот, Wireицата ...

хбо-дизни

Малите имаат и широк каталог каде ќе можеме да најдеме голем број филмови на Дизни, омилената серија на нашите деца како на пр. Шепи патрола, Пепа Пуиг, Каило, Дора истражувачот, Пороро, Покојо, Бен и Холи ...


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.