Holidu лансира своја Инстант апликација за Android

Холиду

Бидејќи беа презентирани на минатогодишниот Google I / O, гледаме како Инстант апликациите добиваат присуство. Тие станаа добра алтернатива на традиционалните апликации, особено поради нивната лесна употреба и фактот дека не треба да се инсталираат на телефонот. Холиду сакаше да биде една од првите компании во туристичкиот сектор да претстават своја апликација за инстант.

Во случај да не знаете Холиду, таа е една од најпопуларните платформи за изнајмување одмор денес. Благодарение на неа можеме најдете станови, рурални куќи и други видови изнајмувања за одмори.

Сега, кога тие започнаа своја Инстант апликација за Андроид, компанијата е една од првите во туристичкиот сектор што претстави своја Инстант апликација за Андроид. Нешто што им дава предност во однос на многу компании во секторот. Holidu има многу причини за лансирање на оваа Инстант апликација, бидејќи тие ги видоа предностите што овој вид апликација им ги нуди на корисниците.

Лого на Холиду

Holidu Инстант апликација за Android

Изборот на апликации достапни за Android денес е огромен. Покрај тоа, таа продолжува да расте секој ден. Значи, многу корисници не сакаат да инсталираат апликација на нивниот телефон, бидејќи сметаат дека имаат премногу инсталирано, што влијае на просторот на телефонот и го прави да работи побавно. Затоа, лансирањето на Инстант апликација за Android е совршено решение.

Бидејќи корисниците ќе можат уживајте во главните карактеристики на апликацијата, имајќи нормална интеракција со него, но без да мора да ја инсталирате на телефонот. Така, ќе можете да ги користите услугите на Холиду и да најдете изнајмување на вашата следна дестинација за одмор, но без да ја инсталирате апликацијата на вашиот телефон. Многу поудобно и без трошење простор за складирање на вашиот уред со Android.

Одлуката на Холиду да ја лансира оваа Инстант апликација има уште поголема смисла со оглед на секторот на кој припаѓа компанијата. Туристичкиот сектор е веројатно еден од секторите со најголема сезонска сезона. Поголемиот дел од активноста е концентрирана за неколку специфични месеци. Затоа, апликацијата со овие карактеристики не е нешто што ќе се користи постојано од корисниците. Значи, да го имате инсталирано на телефонот нема многу смисла.

Сега, благодарение на оваа опција, процесот е многу полесен. Корисникот нема да ја има инсталирано апликацијата Холиду на неговиот телефон цела година. Отсега натаму, кога сакате да ги користите услугите што ги нуди компанијата, едноставно ќе мора да пристапите користејќи ја Инстант апликацијата. Така, можете да пребарувате за изнајмување што го сакате за вашиот одмор и кога ќе заврши, можете да излезете од апликацијата. На овој начин, инсталацијата и последователниот процес на деинсталирање се зачувуваат ако не се користат.

Како да ја тестирате апликацијата Андроид Холиду

Холиду инстант апликација

За сите заинтересирани корисници пробајте ја апликацијата, Инстант апликацијата е ставена на располагање на корисниците во Google Play Store. Да се ​​биде во можност да уживате во тоа е нешто многу едноставно. Треба само да влезете во продавницата за апликации за телефони и таму, во пребарувачот, напишете Холиду. Апликацијата што компанијата ја има на располагање ќе излезе веднаш.

Кога го внесувате вашиот опис, една од опциите што излегува е „Обиди се сега“. Само кликнете на таа опција за да можете нормално да уживате во апликацијата, како да е инсталирана на телефонот. На овој начин можете да ги искористите предностите што ви ги дава апликацијата и да најдете стан или рурална куќа што ја баравте по најдобра цена, со попусти до 55% понекогаш. Значи, тоа е добра опција да се разгледа.

Оваа холиду инстант апликација е компатибилен со сите телефони со Android со верзија 5.0 и погоре, кои денес се мнозинство на корисници. Во моментов е достапна на вкупно 11 различни јазици, вклучително и шпански.

Тоа е чекор од огромна важност за сегментот на туристички апликации на Андроид. Бидејќи многу од овие апликации се користат за ограничен временски период, а потоа се забораваат откако ќе помине празничниот период, зафаќајќи простор во нашата меморија без да сфатиме. Благодарение на холиду инстант апликацијата, можеме лесно да го резервираме нашиот одмор. Така, ние ќе ја користиме апликацијата само кога навистина ни треба. Така, нема да зафаќа простор непотребно на нашиот уред. Што мислите за оваа апликација?

Ако сте заинтересирани да го испробате, само одете во продавницата за апликации Play Store.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.