HP Omen 15 2018, поголема моќност во помала и полесна шасија

HP Omen 15 мод 2018 година

HP претстави нов лаптоп игри За оваа сезона. Можеби би можеле да кажеме дека тоа е рестајлинг на моделот од минатата година, на HP Omen 15. Сепак, иако дизајнот е многу сличен, има подобрувања во неговите мерења - сега многу покомпактен со иста големина на екранот - и вклучување на Графичка картичка NVIDIA GeForce GTX 1070 Max-Q како главна опција во вашата конфигурација.

Исто така, и потсетувајќи на моменталниот тренд, ова HP Omen 15 2018 има помали рамки на екранот со што се постигнува намалената големина, поточно до 7,4% помалку од верзијата 2017. Во меѓувреме, тастатурата успеа и да зазема помалку простор на површината и копчињата на курсорот се совршено интегрирани во посветениот слот.

HP Omen 15 2017 vs 2018 година

2017 модел наспроти 2018 модел

Во меѓувреме, овој HP Omen 15 2018 се издвојува по можноста за додавање на NVIDIA GeForce GTX 1070 Max-Q во конфигурацијата за набавка како врв на опсегот. Ова ќе направи игришкото искуство ве носи на ново ниво, зборувајќи претежно на лаптопи.

Во меѓувреме, ќе земеме предвид дека на неговиот дијагонален екран од 15,6 инчи можеме да избереме помеѓу неколку резолуции. Од една страна можеме да избереме Full HD со брзина на освежување од 60 или 144 Hz, додека со а 4k резолуција стапката ќе биде 60 Hz.

Што се однесува до напојувањето, овој HP Omen 15 2018 Willе ја има најновата генерација на процесори Intel Core - осма -, иако поконкретно кај моделите Core i5 и Core i7. од своја страна, овие процесори можат да бидат придружени со максимална RAM меморија од 32 GB. Додека капацитетите за складирање се нешто почести: можете да изберете помеѓу моделите HDD и SSD или хибридните системи.

Конечно да ви кажам дека овој HP Omen 15 2018 ќе биде првиот што ќе ја интегрира платформата за игри во стриминг «HP Omen Game Stream» базиран на технологијата Парсек што ќе ви овозможи да играте наслови со максимум 1080p со 60 fps. Оваа опрема ќе се најде во продажба во САД претстојниот јули - поточно 29-ти ден - по цена што ќе започне од 980 до 1.699 долари за најопремената верзија.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.