HTC најавува лансирање на HTC U12 со компоненти на iPhone 6

Во последниве месеци, многумина беа гласини поврзани со лансирањето на следниот предводник на тајванската компанија HTC, фирма која на крајот на 2017 година продаде дел од својата поделба за мобилни телефони на Google, што вклучуваше голем број патенти, што е вистинска вредност во овој вид на набавка.

Следниот предводник на HTC кој ќе се вика HTC U12 или U12 + ако ги игнорираме најновите гласини и протекувања што досега беа објавени во јавноста, официјално ќе биде претставен на 23 мај, како што објави компанијата на својот профил на Твитер, во оглас каде што се користат компоненти на iPhone 6.

Досега протекоа многу малку одлики од следниот предводник на HTC, но она што го знаеме е тоа внатре ќе го најдеме Qualcomm Snapdragon 845 придружен со 6 GB RAM меморија. Што ако се чини дека нема да се имплементира е засекот дека iPhone X стана модерен и дека повеќето производители како LG, Huawei, па дури и OnePlus го прифатија со раширени раце како да нема друг начин да се намали рамката без прибегнување кон оваа веѓа.

Кога HTC ќе стигне на пазарот, многумина ќе беа производители кои веќе ги нудат своите облози за оваа година на пазарот, нешто што е тоа може да биде проблем за компанијата кога станува збор за наоѓање потенцијални клиенти за вашиот нов терминал. Но, можеби не е толку лош идеал, бидејќи брзањето на некои производители може да си го направи своето.

HTC U12 направен со компоненти на iPhone 6

Агенцијата за рекламирање се чини дека не знае малку или ништо за технологијата, бидејќи имала одлична идеја да ги користи сликите iFixit од Компоненти на iPhone 6 за да ја креирате рекламата со датумот кога ќе биде објавен HTC U12. Како што можеме да видиме на сликата погоре, матичната плоча на iPhone 6, фотографирана од iFixit по анализата и расклопувањето на iPhone 6, е истата што можеме да ја видиме на најавата со датумот на објавување.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.