HTC ќе го претстави својот HTC U со Snapdragon 835 на 16 мај

И покрај сè што и се случи на HTC, продолжуваме со новостите за презентациите на тајванската компанија и факт е дека овој пат датумот на презентација на новиот HTC U е официјален. Како што можете да прочитате во насловот на овој напис, компанијата има планирано официјално го претстави уредот на 16 мај во Тајпеј. Во овој случај, она што го имаме на маса е поканата до медиумите за настанот и бројот на гласини што зборуваат за спецификациите на уредот како што е процесорот Qualcomm Snapdragon 835, 4 или 6 GB RAM меморија или новата рамка на допир. и програмабилна наречена Edge Sense.

За сите оние кои не знаат на што се повикува HTC со оваа рамка Edge Sense, можеме да кажеме дека станува збор за истекување што веќе некое време виси околу новиот HTC U. дозволувајќи му на уредот да има рамка на допир со која можеме да прилагодиме некои гестови да извршува задачи на уредот. Во секој случај, ова ќе го видиме наскоро кога уредот ќе биде претставен во средината на следниот месец.

Тоа се некои од спецификациите на новиот HTC U што ќе биде претставено на 16 мај:

 • 5,5-инчен супер ЛЦД-екран со QHD резолуција
 • Процесор Qualcomm Snapdragon 835
 • 4 и 6 GB RAM меморија
 • 64 и 128 GB за внатрешна меморија
 • Задна камера од 12 MP и предна камера од 16 MP
 • 3.000 mAh батерија
 • Андроид 7.1 Нугат
 • Брзо полнење 4.0, поврзување со LTE, двоен опсег WiFi, Bluetooth, читач на отпечатоци и NFC

Можноста Тајванците да можат да се спротивстават на останатите брендови веќе воспоставени денес, како што се Samsung, Apple, Huawei или LG меѓу другите, е да постигнат совршен баланс помеѓу интересните новини во нивниот уред и цената, бидејќи последниве прават многу корисниците се одлучуваат за други уреди. Во овој случај, да се надеваме дека иновацијата со овој Edge Sense, ако треба да се спроведе, ќе го натера брендот повторно да лебди од дупката во која е заглавена некое време.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.