HTC Ocean ќе биде предводник на HTC за 2017 година

HTC 10

Минатиот четврток HTC официјално го претстави новиот HTC U Ultra што нè воодушеви сите со својот внимателен дизајн и делумно не воодушеви за неговите карактеристики и моќни спецификации, иако можеби малку пократко за да биде предводник на оваа 2017 година. Она што не го знаевме е дека тајванската компанија има повеќе уреди во спалната соба, вклучително и на HTC Ocean што ќе биде вистински предводник на компанијата за оваа година.

Ова име е дефинитивно со кое овој уред ќе пристигне на пазарот, на датум што сè уште не го знаеме, иако она што се чини сигурно е дека нема да биде наследник на HTC 10, како што потврдија повеќе извори блиски до HTC.

Во моментот на овој нов мобилен уред од тајванската компанија не знаеме апсолутно никакви детали, иако се претпоставува дека тој ќе пристигне со процесор Кученце 835, да личи на терминалите на таканаречениот пазар на висока класа и кој ќе биде објавен во следните недели и месеци.

Без сомнение, добра е веста што HTC U Ultra нема да биде обложувалница на HTC за највисокото ниво, а тоа е дека не беше повикан на толку важни борби. Се надеваме дека HTC Ocean има дизајн на неодамна претставеното семејство и пред сè со спецификации до задачата што му овозможуваат да се бори против најдобрите уреди на пазарот.

Дали мислите дека HTC ќе може да направи чекор напред со лансирањето на HTC Ocean на пазарот или дека напротив, ќе го ископа малку повеќе својот гроб?. Кажете ни го вашето мислење во просторот резервиран за коментари на овој пост или преку која било од социјалните мрежи во кои сме присутни.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.