Huawei продолжува да се обложува на пазарот со средна класа со својот нов P Smart 2019

Божиќ е најдобрата продажна сезона за производителите на паметни телефониДа, сето ова со цел отстранување на залихите и затоа можеме да најдеме некоја друга интересна промоција што ни го олеснува да одиме низ трговскиот круг. И, тоа е дека мора да погледнеме и со следната година 2019 година, возбудлива година која доаѓа за светот на технологијата и за која малку знаеме.

Huawei презема одговорност за пазарот кој е еден од најдобрите што работеа за нив за следната година 2019 година, пазарот за паметни телефони со среден опсег со новиот Huawei P Smart 2019. По скокот ви ги даваме сите детали за тоа каков е овој нов смартфон од момците од Huawei.

La Промоцијата на овој нов Huawei P Smart 2019 е направена заедно со носителот на олимпискиот медал Хавиер Фернандез, и ако нешто (и многу) ни се допадна во врска со презентацијата пред неколку недели во Мадрид на овој Huawei P Smart 2019, тоа е дека е дел од кампањата „Производ со причина“Ова значи дека дел од придобивките стекнати со овој паметен телефон се посветени на социјална кауза, во овој случај на здружението за борба против рак Крис Контра ел. За ова, момците од Хуавеи поставија и лизгалиште на плоштадот во Колон во Мадрид, каде целиот приход ќе биде наменет за оваа важна асоцијација против рак.

Враќање на она што го видовме за овој Huawei P Smart +. Во овој случај наоѓаме уред на 64 GB може да се прошири дека можеме да ги направиме повеќето од работите што ги правиме во нашиот ден за ден. Но, ако нешто се издвојува, тоа е вештачката интелигенција на која и се заблагодарува Кирин 710, процесорот на оваа нова Huawei P Smart 2019, вештачка интелигенција која ќе ни помогне да направиме подобри фотографии (Има задна камера од 13 Mpx и 2 Mpx камера за режим на портрет) бидејќи ќе го прилагоди ударот во зависност од местото каде што се наоѓаме. Ние го тестиравме и работи доста добро. Ах! и работи и со предната камера од 8 Mpx.

Има изрез да, но тие одлучија како го нарекуваат капка изрез, минимум за сместување на предната камера што исто така ќе ни помогне да го активираме отклучувањето на лицето. И друга точка во прилог е доаѓањето на Самрак (тоа синкаво северно светло), прилично премиум дизајн кој од моја гледна точка брзо се валка за разлика од она што се случува во другите смартфони кои се натпреваруваат, очигледно цената во овој е најинтересна: околу 250 евра на база земајќи предвид дека можеме да најдеме некоја друга интересна промоција.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.