Huawei сака да продолжи да го има најдобриот склопувачки мобилен телефон со Mate X2 и покрај Google

Huawei Mate X2

Почнуваме да учиме за предлозите за 2021 година од производителите на мобилни телефони и Huawei не сака да остане зад себе со обновување на својот врвен уред за преклопување. Тоа е Huawei Mate X2, спојот помеѓу таблет и мобилен со уникатност што можеме да го преклопиме да може да го носи во кој било џеб.

Со ова обновување, механизмот за шарки е обновен меѓу многу други компоненти за прогресивно ажурирање, како што се процесорот и камерите, за да се даде повеќе амбалажи на она што сака да биде најдобриот преклопен мобилен на пазарот. Да видиме што ова ни носи ново Huawei Mate X2 кој ни дава причини да преминеме кон иднината на мобилната телефонија без оглед на нејзината цена.

Технички лист Huawei Mate X2

Димензии:

 • Надминат: 161,8 x 74,6 x 13,6
 • Расклопен: 161,8 x 145,8 x 4,4

Екрани:

Внатрешно:

 • Олед 8 инчи
 • Резолуција 2.480 x 2.200 px
 • 413 п.п.
 • 90 Hz

Надворешни:

 • Oled 6,45 инчи
 • Резолуција 2.700 x 2.200 px
 • 456dpi
 • 90 Hz

Процесор:

 • Процесор: Кирин 9000
 • ГПУ: Мали Г-78 НПУ

RAM меморија:

 • 8 GB

Складирање:

 • 256 GB или 512 GB проширување со NM картички

Камери:

 • Задна камера: 50 MP f / 1.9 OIS
 • Широк агол 16 MP f / 2.2
 • Телефото 12 MP f / 2.4
 • Телефото 8 MP f / 4.4 OIS со оптички зум од 10x
 • Предна камера: Широк агол 16 MP f / 2.2

Батерија:

 • 4.500 mAh со 55W брзо полнење

Поврзување:

 • Двојна нано-SIM-картичка
 • 5G NSA / SA и 4G
 • WiFi 6
 • Bluetooth 5.2
 • USB Type-C
 • НФЦ
 • Двоен GPS

Цени:

 • Верзија од 256 GB: 2.295 €
 • Верзија од 512 GB: 2.425 €

Извонредни карактеристики

Без сомнение, врв на овој прекрасен терминал сè уште е можноста за одете од 6,45 инчи до 8 со еден гест, неговата естетика е многу авангардна, што секогаш помага при исплата на ваква големина, иако нејзината конкуренција е подобро лоцирана на пазарот, благодарение на тоа што не претрпе никакво вето од страна на Google, Huawei има предност да има најдобар дизајн.

Huawei Mate X2

Го најдовме најдобриот и најновиот процесор на Huawei заедно со a 55w брзо полнење што ќе ни даде скоро 100% за нешто повеќе од 45 минути. Камерите се уште една силна точка бидејќи има камери многу слични на оние што можеме да ги видиме во Huawei P40 Pro +, така што облогот е безбеден во овој дел. Во моментов е презентиран во Кина, но се надеваме дека постепено ќе ги достигне останатите земји.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.