Huawei P10 Lite веќе може да се резервира за цена од 349 евра

Huawei P10

El Huawei P10 и Huawei P10 Plus беа презентирани на последниот Светски мобилен конгрес што се одржа во Барселона, а за неколку дена тие ќе стигнат на пазарот на официјален начин, достапни во огромен број земји во светот. Може да им се придружи и Huawei P10 Lite, кој иако сè уште не е официјално претставен, сега е достапен за резервација во Европа.

Поточно во онлајн продавницата Monclick каде ја најавуваат испораката за следниот 11 април. Ја покажува и нејзината цена која е 349 евра, но како и неговите карактеристики и спецификации, тие не се официјални бидејќи се сеќаваме дека кинескиот производител сè уште не го потврди лансирањето на овој терминал.

Следно ќе ги разгледаме главните спецификации на овој нов Huawei P10 Lite, што може да се објави во следните неколку часа;

 • 5.2-инчен екран со Full HD резолуција
 • Окта-јадрен процесор
 • 4 GB RAM меморија
 • 32 GB внатрешна меморија со можност за проширување преку microSD картичка
 • Задна камера со сензор од 12 мегапиксели
 • Андроид Нугат 7.0 оперативен систем

Засега мора да почекаме Huawei да се произнесе официјално, но сè покажува дека новите Huawei P10 и P10 Plus ќе бидат придружувани од нивниот мал брат што веќе го видовме во други прилики и дека ќе се крсти како Huawei P10. Ова, исто така, несомнено ќе биде еден од терминалите што го претпочитаат корисниците и ќе понуди врвен дизајн, со интересни спецификации и не премногу висока цена.

Што мислите за цената на новиот Huawei P10 Lite што сè уште не е официјално претставен?.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

2 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Дејвид Овиедо dijo

  P10 Lite, што не е исто

  1.    Хуан Мануел Мартинез Варела dijo

   Во последно време се смета дека само за наслови на оваа страница се генерираат кликови, дури и ако тоа е по цена на измама на корисниците, сè е да добиете посети и неколку евра повеќе рекламирање

бул (точно)