Huawei P20 и Huawei P20 Lite Pink исклучиво во El Corte Inglés

Предниот Huawei P20 Pro

Најновите паметни телефони Huawei веќе се појавија на пазарот. Зборуваме за серијата P20. Ова семејство на паметни телефони се состои од три варијанти: Huawei P20 Lite, Huawei P20 и Huawei P20 Pro. Тие се достапни во разни нијанси, сепак, трендовата боја - розова - пристигнува исклучиво за клиентите во Ел Корте Инглес. Сега, ќе ги имате на располагање само верзијата Huawei P20 Lite и Huawei P20.

Ако има боја што привлекува внимание во секторот на паметни телефони, тоа е розовата боја - во некои случаи е позната како „розово злато“ -. И Huawei, една од брендовите што продава најмногу во Шпанија, не можеше да ја пропушти можноста понудете ја оваа боја на своите клиенти во најновите модели што ги лансираше. И отсега ќе можете да уживате во нив во стоковните куќи на Ел Корте Инглес.

розова боја huawei p20

Huawei P20 и Huawei P20 Lite во розова боја ќе бидат достапни и во физичките продавници на ланецот и преку неговата онлајн продавница, каде веќе може да ги набавите двата модели. Цената за розовиот Huawei P20 Lite е 369 евра, додека розовиот Huawei P20 изнесува 649 евра.

Исто така, брендот и стоковните куќи коментираат дека клиентите кои сакаат да ја добијат оваа розова верзија на Huawei P20 Тие ќе можат да го финансираат купувањето за 12 месеци без камата и да добијат дополнителен попуст за препродажба на стари терминали - Не е прецизирано колку изнесуваат овие бројки; Dependе зависи од испорачаниот терминал и моделот што сакате да го купите. И, речејќи го тоа, ве потсетуваме на некои карактеристики што можете да ги најдете во двата модели:

Карактеристики на Huawei P20 Lite

 • Екран на 5,84 инчи Full HD +
 • Главна камера 16 MP + 2 MP
 • Секундарна камера од 16MP со двоен LED блиц
 • 4 GB RAM меморија
 • 64 GB надворешна меморија
 • Процесор HiSilicon Kirin 659
 • Батерија 3.000 mAh

Карактеристики на Huawei P20

 • Екран на 5,8 инчи Full HD +
 • Главна камера 20 MP / 12 MP
 • Секундарна камера од 24MP со двоен LED блиц
 • 4 GB RAM меморија
 • 128 GB меморија
 • Процесор HiSilicon Kirin 970
 • Батерија 3.400 mAh

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.