IPhone 7 може да дозволи снимање видеа во 4k квалитет со 60 fps

Јаболко

На уште малку повеќе од 24 часа до почетокот на главниот Apple, во кој компанијата ќе ги претстави новите модели на iPhone 7, гласините продолжуваат да се објавуваат како да нема утре. Во моментов iPhone 6s и 6s Plus ни овозможува да снимаме видео во 4k квалитет со 30 fps, но благодарение на подобрувањата што ќе ни ги понуди процесорот A10 што ќе го интегрира iPhone 7, овој нов модел на iPhone ќе ни овозможи да снимаме содржина во 4k квалитет, но двапати fps, односно со 60 fps, што флуентноста на видеата што ги снимаме со уредот ќе се зголеми.

Оваа најнова гласина ќе потврди дека iPhone 16 GB веќе нема да се продава, а основниот модел е 32 GB. Имајте на ум дека со моделот од 16 GB, камерата iPhone 6s и 6s Plus ни овозможува да снимаме само нешто повеќе од 2 минути во квалитет од 4k, се додека немаме инсталирано никаква друга апликација на нашиот уред, бидејќи ако е така, минутите за снимање се намалуваат значително. Имајте на ум дека некои три минути во 4k квалитет зафаќа скоро 1 GB на iPhoneЗатоа, ако бројот на fps е зголемен во овој квалитет, големината може дури и да се удвои.

Што Не знаеме дали и iPhone 7 и iPhone 7 Plus ќе можат да снимаат со овој квалитет на видео, бидејќи можеби тоа ќе биде ограничено само на 5,5-инчниот модел кој ќе пристигне со двојна камера што ќе ни овозможи не само да направиме подобри снимки, туку и Apple мора да го полира за да го подобри квалитетот на видеото што го снима. Утре ќе оставиме сомневања бидејќи во Актуелиадад Гаџет ќе направиме специјално следење на сè што се случува во главната точка преку оваа врска.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.