IPhone 7 повторно се гледа на филтрирана слика што ја покажува својата нова камера

Јаболко

Следниот септември, ако гласините не се погрешни, Apple официјално ќе го претстави новиот iPhone 7 дека во последните часови повторно се гледа на филтрирана слика, без водени жигови и во кои се откриени некои детали за новиот дизајн на мобилниот уред Купертино.

Покрај дизајнот на задниот дел, тој исто така ни овозможува да го видиме и нова камера да вклучува iPhone 7 и за кои сè уште знаеме премногу детали. И, многумина сугерираат дека ќе има поголем број мегапиксели и други дека зголемувањето на големината што се гледа на сликата главно ќе служи за снимање повеќе светлина.

Како што оваа слика што протекува обично се случува, таа не е потврдена од апсолутно никој, иако ако овој пат се чини сосема реално и сè укажува на тоа ќе беа однесени надвор од канцелариите на Lite-On, експертска компанија за оптичка технологија.

Што се однесува до дизајнот на филтрираната слика на iPhone 7, не можете да видите одлични вести, иако се чини дека ќе видиме промени во рабовите на аглите поради поместување на опсезите на антената. Ова го прави позадинскиот изглед на новиот iPhone почист кога го споредувате со iPhone 6S.

Во моментот треба да почекаме, да продолжиме да знаеме детали за новиот iPhone 7, додека чекаме официјална презентација на новиот уред на Apple.

Што мислите за камерата и новиот дизајн на iPhone 7 што ги видовме на филтрирана слика?.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.